ایران جیب/ کیا قرار بود نسل جدید مدل سورنتو را در نمایشگاه ژنو رونمایی کند، اما با لغو این نمایشگاه به خاطر شیوع ویروس کرونا، این کارخانه هفته گذشته تصاویر و اطلاعاتی از این مدل جدید را در اینترنت منتشر کرد.
چهارمین نسل از شاسی‌بلند کره‌ای، که بزرگ‌ترین شاسی‌بلند کیا در بازار اروپا است، با الهام از مدل بزرگ‌تر کیا تلوراید طراحی شده که فروش خوبی در بازار آمریکا دارد.

برای اولین بار قرار است علاوه بر موتورهای دیزل و بنزینی، سورنتو با قوای محرکه هیبرید هم ساخته شود. کیا اعلام کرده که به زودی ماشین را با موتور هیبرید-الکتریکی هم عرضه خواهد کرد.

برخلاف موتور هیبرید، در قوای محرکه هیبرید-الکتریکی می‌توان موتور الکتریکی را جداگانه شارژ کرد و ماشین می‌تواند مسافتی را تنها با نیروی باتری حرکت کند.
ظاهر ماشین همگام با طرح تازه مدل‌های کیا تغییر کرده و لوکس‌تر شده است. جلوپنجره ماشین بزرگ‌تر است و چراغ‌ها باریک‌تر شده‌اند.
برای نمایش اطلاعات و کنترل بخش‌های مختلف ماشین می‌توان دو نمایشگر دیجیتال ۱۲.۳ و ۱۰.۲۵ اینچی سفارش داد که این روزها در اکثر ماشین‌ها لوکس دیده می‌شود.

سورنتو با وجود ماشین‌هایی مانند پژو ۵۰۰۸ و فولکس‌واگن تیگوان در اروپا و فورد اکسپلورر و شورلت تراورس در بازار آمریکا، رقیبان سختی پیش رو دارد. کیا امیدوار است بتواند با ارائه امکانات بیشتر و قیمت کمتر در این رقابت دست بالا را داشته باشد

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید