پرشین خودرو/ معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت: تولید محصول K132 در بهمن ماه سال جاری انجام خواهد شد.
کیانوش پورمجیب، با اعلام این خبر اظهار داشت: ایران خودرو در سال جاری محصولات جدید رانا پلاس، سورن پلاس، سمند بهینه، دنا پلاس اتوماتیک، ۲۰۷ پانوراما دستی و اتوماتیک و k132 را روانه بازار می کند.

وی افزود: تولید و عرضه چهار محصول صندوق دار k132، کراس اوورk125 و هاچ بک k121 و دنای برقی از بهمن سال ۹۹ تا بهمن ۱۴۰۱ در دستور کار این خودروساز قرار دارد.
پورمجیب بیان کرد: خودرو k132 که حاصل تفکر دانش ایرانی است برپایه پلتفرم ایران خودرو با ۹۲ درصد ساخت داخلی، تولید آن در بهمن سال جاری آغاز می شود.

وی اظهار کرد: این خودرو به گیربکس اتوماتیک و موتور ای.اف.۷ توربوشارژ مجهز خواهد شد.
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو از عرضه خودروی ۲۰۷ پانوراما در نیمه اول سال جاری خبر داد و تصریح کرد: این خودرو در نیمه دوم سال جاری به گیربکس اتوماتیک تجهیز می شود.

پورمجیب در خصوص توسعه قوای محرکه هیبرید و برقی خاطر نشان کرد: محصول رانا و دنا پلاس را برای تولید در این بخش در نظرگرفته شده است و دنای برقی در نیمه اول سال ۱۴۰۰ قابل عرضه است.

وی گفت: دنا پلاس به عنوان اولین محصول به گیربکس شش سرعته در سال جاری تجهیز می شود. طبق برنامه قرار است در سال جاری ۱۰ هزار گیربکس دستی شش سرعته تولید شود.

پورمجیب متذکر شد: گیربکسAMTشش سرعته اتوماتیک با ۶۰ درصد داخلی سازی در سه ماه پایانی سال جاری آغاز می شود و قرار است در این سال یک هزار دستگاه از این نوع گیربکس تولید شود.

وی با اشاره به طراحی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو در پایان خاطرنشان کرد: این پلتفرم قابلیت پوشش سگمنت های مختلف خودرو شامل سدان، وانت، هاچ بک و کراس اوور را خواهد داشت.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید