اسب بخار/ تیونر «منهارت» به تازگی نسخه تیونینگ شده ای از «ب ام و M8 کامپتیشن» را با قدرتی خارق العاده رونمایی کرده است.
M8 کامپتیشن در سبد محصولات کنونی ب ام و به عنوان پرچم دار این شرکت شناخته می شود. اکنون تیونر منهارت، که پیش از این مدل های مختلفی از ب ام و را تیونینگ کرده بود، به سراغ نسخه قدرتمند M8 کامپتیشن رفته است.

منهارت بسته تقویتی با نام MH8 800 را برای خودرو درنظر گرفته که قدرت پیشرانه را به صورت چشمگیری افزایش می دهد. با بهره گیری از این بسته قدرتی، توان پیشرانه به ۸۲۳ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۰۵۰ نیوتن متر رسیده است.

درنتیجه افزایش قدرت موتور ۴٫۴ لیتری ۸ سیلندر تویین توربوی ب ام و، سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت M8 به میزان ۰٫۶ ثانیه کاهش یافته و به ۲٫۶ ثانیه رسیده است. بدین ترتیب، ب ام و M8 کامپتیشن منهارت اکنون شتابی معادل با پورشه ۹۱۱ توربو S جدید دارد. سرعت گیری صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز تنها در ۵٫۷ ثانیه انجام می گیرد.

افزون بر به روزرسانی پیشرانه S63، منهارت کیت بدنه منحصر به فردی با رگه های طلایی را برای خودرو درنظر گرفته است. رینگ های ۲۱ اینچی نیز توسط تیونر زیر خودرو نصب شده است. در سیستم تعلیق کمک فنرهای تنظیم شونده قرار گرفته اند که ارتفاع خودرو را به میزان ۳۰ میلی متر کاهش می دهند.

سیستم اگزوز ب ام و M8 کامپتیشن نیز توسط منهارت به روزرسانی شده و فیلتر آلایندگی حذف شده است. با بهره گیری از اگزوزهای بدون کاتالیزور، صدای اسپرت تری از خروجی های اگزوز ۱۰۰ میلی متری فیبرکربنی شنیده خواهد شد. در کابین خودرو تغییرات چندانی صورت نگرفته است، اما خریداران می توانند پدل شیفترها و فرمان فیبرکربنی را به صورت آپشن سفارش دهند.