باشگاه خبرنگاران/ ب‌ام‌و با معرفی مدل جدید X۲ XDrive۲۵e خانواده محصولات پلاگین‌هیبریدی خود را افزایش داده است. این کراس‌اوور سازگاربامحیط‌زیست در جلو از نمای منحصربه‌فردی برخوردار است، زیرا چراغ‌های مه شکن نسخهٔ استاندارد در اینجا حذف و این مه شکن‌ها با چراغ‌های جلوی LED جدیدی جایگزین شده‌اند که از ویژگی «نور آب‌وهوای بد» برخوردار هستند. علاوه بر این، X۲ XDrive۲۵e روی رینگ‌های ۱۷ اینچی آلیاژی قرار گرفته و ارتفاع آن نیز ۱۰ میلی‌متر کاهش پیدا کرده تا آئرودینامیک آن بهبود پیدا کند.

در داخل X۲ XDrive۲۵e نمایشگر‌ها به‌طور خاص برای نسخهٔ هیبریدی تنظیم شده و پکیج باطری لیتیوم یونی ۱۰ کیلووات ساعتی هم کمی از فضای صندوق بار کاسته است، اما این خودرو در صورت خواباندن صندلی‌های عقب هنوز هم فضای باری برابر با ۱۲۹۰ لیتر را ارائه می‌کند.

مهم‌ترین ویژگی این ماشین، اما قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی آن است که از یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری سه سیلندر بنزینی با ۱۲۵ اسب بخار قدرت برای به حرکت درآوردن چرخ‌های جلو و یک موتور الکتریکی با ۹۵ اسب بخار قدرت برای نیرو بخشیدن به چرخ‌های عقب تشکیل شده است. مجموع خروجی این سیستم ۲۲۰ اسب بخار قدرت و ۳۸۵ نیوتن متر گشتاور است که خودرو را ظرف ۶.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت این مدل نیز به ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

اما مهم‌تر از همهٔ این‌ها، قابلیت پیمایش تمام الکتریکی X۲ XDrive۲۵e است که می‌تواند تا حداکثر ۵۷ کیلومتر را در این حالت طی کند. هنگام خالی شدن شارژ باطری‌ها نیز با استفاده از پریز برق خانگی می‌توان آن‌ها را ظرف تقریباً پنج ساعت به‌طور کامل شارژ کرد؛ اما اگر از شارژر‌های i Wallbox ب‌ام‌و استفاده شود این زمان به حدود ۳ ساعت کاهش پیدا می‌کند. ب‌ام‌و X۲ XDrive۲۵e قرار است از همین تابستان در آلمان عرضه شود.