اسب بخار/ در جدیدترین رقابت سرعت گیری میان خودروهای عضلانی آمریکایی، «شورولت کوروت C8» در مقابل «شلبی جی تی ۵۰۰» قرار گرفته است.
در آخرین ویدیوی سرعت گیری منتشرشده توسط «پایگاه خبری اسب بخار» به بررسی رقابت میان شورولت کوروت C8 و دوج چارجر هلکت پرداختیم. اکنون در جدیدترین جدال سرعت گیری تیم «هنسی»، شورولت کوروت C8 این بار در مقابل شلبی جی تی ۵۰۰ با پیشرانه سوپرشارژ قدرتمند قرار گرفته است.

ویژگی های فنی
شورولت کوروت C8 با بهره گیری از پیشرانه ۶٫۲ لیتری ۸ سیلندر قرار گرفته در قسمت میانی شاسی، ۴۹۵ اسب بخار قدرت و ۶۳۷ نیوتن متر گشتاور در پکیج Z51 تولید می کند. خودروی مذکور با بهره گیری از جعبه دنده دوکلاچه پیشرفته، سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ را در زمانی کم تر از ۳ ثانیه انجام می دهد.

از سوی دیگر، شلبی جی تی ۵۰۰ از پیشرانه ۸ سیلندر ۵٫۲ لیتری سوپرشارژ با ۷۶۰ اسب بخار قدرت بهره می برد. گشتاور پیشرانه قدرتمند «فورد» هم به ۸۴۴ نیوتن متر می رسد. شلبی جی تی ۵۰۰، همانند شورولت کوروت، از جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه بهره می گیرد و سرعت گیری صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت را نزدیک به ۳ ثانیه انجام می دهد. رقابت سرعت گیری میان این دو در حالت سکون و از سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت درحال حرکت صورت می گیرد.

در رقابت اول شاهد سرعت گیری خارق العاده و برتریِ نسبی شورولت کوروت C8 نسبت به شلبی جی تی ۵۰۰ هستیم، اما تا انتهای مسیر و خط پایان، نتایج جالبی رقم می خورد. بیش از این درباره نتایج توضیح نمی دهیم تا مخاطبان خود شاهد رقابت جذاب میان دو خودروی آمریکایی محبوب باشند. هر دو خودروی حاضر در مسابقه در حالت استاندارد قرار دارند، اما هنسی در آینده ای نزدیک هر دو مدل را از نظر فنی ارتقا می دهد.