باشگاه خبرنگاران/ سیتروئن با یک خودروی چهار درب جدید به دنبال نفوذ دوباره به کلاس خودرو‌های لوکس است. انتظار می‌رود این خودرو پیش از پایان سال آینده وارد بازار چین شود. خودروی موردبحث احتمالاً جانشین دومین نسل سیتروئن C۶ خواهد بود که از اواخر سال ۲۰۱۶ در این کشور عرضه شده است.

خب چرا این خودرو فقط منحصر به بازار چین بوده و در سایر بازار‌های جهانی عرضه نخواهد شد؟ زیرا چینی‌ها به سدان‌ها علاقه بیشتری نسبت به شاسی بلند‌ها نشان داده‌اند. اتوکار می‌گوید این خودرو از پلتفرم EMP۲ که در پژو ۵۰۸ و دی اس ۹ جدید بکار رفته استفاده خواهد کرد.

از نظر پیشرانه‌ها انتظار داریم محصول جدید سیتروئن دارای نسخه‌های درون‌سوز و پلاگین هیبریدی با برد الکتریکی حدود ۶۴ کیلومتر باشد. عرضه نسخه تمام الکتریکی این خودرو در زمان معرفی رد شده، اما احتمال دارد در آینده تولید شود. البته موضوع مهم‌تر درباره محصول لوکس سیتروئن به سواری نرم آن با استفاده از سیستم تعلیق خاص فرانسوی‌ها مربوط می‌شود.

طراحی این محصول طبق شنیده‌ها در مراحل نهایی قرار داشته و باید مناسب بازار چین باشد. مدیرعامل سیتروئن می‌گوید نمای جلوی این خودرو باید حالت مناسبی را به بیننده القا کند و او مطمئن شود که انتخاب درستی داشته است.

این مدیر ارشد می‌افزاید: قوانین ایمنی، شرایط جاده‌ای، ابعاد پیشرانه و نوع سوخت نسبت به سایر بازار‌ها فرق می‌کنند. همچنین برخی موضوعات مربوط به تنظیم سیستم تعلیق، انواع قوای محرکه، رنگ‌ها و متریال وجود دارند.
سدان پرچم‌دار سیتروئن احتمالاً از کانسپت CXperience ۲۰۱۶ الهام خواهد گرفت که در نمایشگاه پاریس معرفی شد و از قوای محرکه هیبریدی با برد الکتریکی ۶۰ کیلومتری استفاده کرده بود.