باشگاه خبرنگاران/ Mercedes-AMG GT دومین اتومبیل ورزشی است که عناصر بی شماری در این خودرو برای برنده شدن در یک مسابقه به کار برده شده است.
Mercedes-AMG GT یک تورنمنت (ماشین مسابقه) بزرگ است که توسط بدنه‌های کوپه و واترستر توسط سازنده خودرو آلمانی Mercedes-AMG تولید می‌شود. این اتومبیل در ۹ سپتامبر ۲۰۱۴ معرفی شد و در اکتبر سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه اتومبیل پاریس رسماً در معرض دید عموم قرار گرفت.

بعد از SLS AMG، این دومین اتومبیل ورزشی است که توسط مرسدس-AMG کاملاً داخلی ساخته شده است. مرسدس-AMG GT در مارس سال ۲۰۱۵ در دو نوع (GT و GT S) به فروش رفت، در حالی که یک نوع مسابقه اتومبیل GT۳ در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. کلیه انواع این خودرو در کارخانه مرسدس بنز در سندفینگن، آلمان مونتاژ می‌شود.

با حداکثر سرعت ۳۱۰ کیلومتر در ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در ۳.۸ ثانیه، مرسدس-AMG GT S تقریباً همه را پشت سر می‌گذارد. سیستم تعلیق AMG RIDE CONTROL در سه مرحله (از حالت تنگ تا راحت) قابل تنظیم است. سایر نکات برجسته این خودرو عبارتند از دیفرانسیل آستر عقب AMG الکترونیکی محدود و برنامه رانندگی اضافی "RACE" برای طراحی مسابقه اتومبیل رانی سیستم‌های خودرو.

طراحی جلوی مرسدس-AMG GT: عناصر بی شماری در این خودرو برای برنده شدن در یک مسابقه به کار برده شده است. درپوش بسیار طولانی در این خودرو جهت را به خوبی تعیین می‌کند. رادیاتور مخصوص AMG برای مسابقات ورزشی طراحی شده است. طراحی جدید چراغ‌های جلوی LED با کارایی بالا باعث می‌شود جلوی مرسدس-AMG GT جلوه بیشتری نسبت به قبل از جبهه داشته باشد.

کابین خلبان از فناوری بالایی برخوردار بوده که با ابزار‌های کاملاً دیجیتالی و صفحه نمایش ۱۰.۲ اینچی پوشیده شده است. در مرکز کنسول جدیدی با کلید‌های صفحه نمایش خلاقانه قرار دارد. با وجود فرمان AMG Performance با دکمه‌های فرمان AMG، خودرو تحت کنترل بهینه است.
صندلی‌های AMG Performance در مرسدس-AMG GT S باعث می شود که راننده این امکان را داشته باشد تا بتواند خود کنترل روی نشستن داشته باشد. شکل صندلی به شدت محکم با پایه‌های یکپارچه و نشان AMG ترکیبی از پشتیبانی جانبی ایده آل در هنگام رانندگی اسپرت با ظاهری پویا است.

GT از یک طرح موتور میانی جلو و چرخ عقب استفاده می‌کند که موتور در داخل صندوق چرخ خودرو قرار دارد. شاسی و بدنه قاب از آلیاژ‌های آلومینیوم، درب صندوق عقب از فلز و هود از منیزیم ساخته شده است. سیستم تعلیق یک واحد میلگرد مضاعف در جلو و عقب است که دارای جعبه‌های میلگرد آلومینیومی و حامل‌های توپی است.