باشگاه خبرنگاران/ هاوال H۹ یک شاسی بلند چینی آفرود است که از جنبه های مختلفی مورد بررسی و تست قرار گرفته است که یکی از موارد تست کشش بوده که این خودرو عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.
شاسی بلند هاوال H۶ خودرویی با سایز متوسط بوده که با هدف رقابت با خودرو‌های پرفروشی مانند مزدا CX-۵، هیوندای توسان، تویوتا راو ۴ و نیسان ایکس تریل روانه بازار شده است.

در این خودرو موتور، گیربکس، سیستم تعلیق و بدنه بر روی تیر‌های با استحکام بالا نصب شده است و قاب توسط سیستم تعلیق جلو و عقب با چرخ‌ها به هم متصل شده است که باعث پایداری و راحتی خوبی حین رانندگی می‌شود و ایمنی عالی را تضمین می‌کند.
شاسی بلند هاوال H۶ عملکرد خارج از جاده و در عین حال تضمین شکل پایدار بدنه دارد. این خودرو با خودروهایی مانند تویوتا لندکروزر، پرادو و میتسوبیشی و پاجرو رقابت می‌کند.

این خودرو بارها مورد تست و بررسی قرار گرفته است و یکبار روی این خودرو آزمایش یخ و برف در مرکز تست بوش انجام شد، زیرا این مرکز حرفه ای‌ترین و جامع‌ترین زمینه آزمایش زمستانی چین است.

شرکت بزرگ وال موتور محدود و بوش همکاری طولانی مدت استراتژیک را ایجاد کرده اند و همواره در زمینه ایمنی، راحتی و کمک به راننده همکاری جدی داشته اند. در آزمایشی که برای خودرو هاوال در برابر سرما انجام شد، هاوال H۹ دمای منهای ۳۰ درجه سانتیگراد را تحمل کرد و محیط یخ و برف شدید را به چالش کشید و نمونه‌ای از سیستم کنترل همه جانبه هاوال H۹ و عملکرد عالی و مزایای ایمنی Bosch G۹ ESP در محیط یخ و برف را نشان داد.

در این ویدئو مشاهده می‌کنید که هاوال H۹ در تست کشش با خودرو قدرتمندی، چون فورد F-۱۵۰ عملکرد قابل توجهی از خود نشان می‎‌دهد.