باشگاه خبرنگاران/ موتور سیکلت یکی از وسایل نقلیه مورد توجه جوانان است و در شرایطی که خیابان ها از ترافیک مملو شده اند خیلی از افراد تمایل به خرید موتور سیکلت دارند. در این گزارش قیمت برخی از مدل های پر فروش موتور سیکلت صفر کیلومتر را جمع آوری کرده ایم.

قیمت انواع موتور سیکلت به شرح زیر است:


معرفی و بررسی هوندا موتور CB۱۰۰۰
هوندا CB۱۰۰۰ یک موتورسیکلت استاندارد است که نخستین بار در سال ۱۹۹۲ بر روی خط تولید هوندا قرار گرفت. این موتورسیکلت در تعدادی هم وارد کشورمان شد و به عنوان یک موتورسیکلت اسپرت شناخته شد.

البته سری CB هوندا تفاوت زیادی با سری CBR دارد و نباید آن‌ها را با هم اشتباه گرفت چراکه سری CBR، کاملا اسپرت است و در بین موتورسیکلت‌های مسابقه‌ای جای می‌گیرد، ولی سری CB با سبک طراحی خاص خود، مناسب استفاده در پیست نیست.

هوندا CB۱۰۰۰ بر اساس همان زبان طراحی ساخته شده که در سایر موتورسیکلت‌های سری CB دیده‌ایم و باک بزرگ به همراه رنگ بدنه ترکیبی، از ویژگی‌های مهم آن هستند. نکته جالب توجه در برخی مدل‌های هوندا CB۱۰۰۰ استفاده از دو خروجی اگزوز در دو طرف بدنه است که زیبایی آن را دو چندان کرده.

موتور به کار رفته در هوندا CB۱۰۰۰ حجمی معادل ۹۹۸ سی سی دارد و از نوع ۴ سیلندر است. این موتور می‌تواند ۹۸ اسب بخار قدرت و ۸۴ نیوت ن متر گشتاور تولید کند و آن را به کمک جعبه دنده ۵ سرعته به چرخ انتقال دهد. هوندا CB۱۰۰۰ وزن بالایی دارد و وزن آن به حدود ۲۳۶ کیلوگرم می‌رسد به همین دلیل کنترل آن کار چندان آسانی نیست و نیاز به مهارت بالایی دارد.

در کل هوندا CB۱۰۰۰ یکی از بهترین موتورسیکلت‌های با حجم موتور بالاست که در ایران حضور پیدا کرده و گزینه مناسبی برای علاقه‌مندان به شمار می‌رود هرچند که بسیاری از موتورسواران حرفه‌ای، استفاده از هوندا CB۱۳۰۰ را ترجیح می‌دهند.