بازار/هر خودرویی که روزی وارد خانواده شما شده، روزی هم از شما جدا می‌شود و به خانواده دیگری می‌رود. اگر از دور به مسئله فروش خودرو نگاه کنید، به نظر‌ می‌رسد بسیار آسان‌تر از خرید آن باشد، اما باید بدانید که فروش خودرو نیز مشکلات و مسائل خودش را دارد.
فکر می‌کنید فقط با یک آگهی ساده می‌توانید ماشینتان را بفروشید؟ وقت کافی برای پاسخ دادن به افرادی که در کل ساعات روز زنگ می‌زنند را دارید؟ یا مجبورید به خاطر وقت کم به بنگاه‌ ماشین مراجعه کنید؟ راهی به نظرتان می‌رسد که بتوانید تنها با 1 تماس و کاملا بدون هزینه خودرو خود را بفروشید؟بگذارید اول تجربه آقای کریمی از فروش خودرو ایشان را بشنویم:
" چند وقتی بود که تصمیم داشتم ماشینم را عوض کنم ولی وقت و حوصله لازم برای آگهی کردن آن در سایت‌ها و پاسخ‌دادن به تلفن‌های شبانه روزی افراد که اکثرشان هم برای پرسیدن قیمت زنگ می‌زنند را نداشتم. پس به یک بنگاه ماشین مراجعه کردم و پژو 206 ام را برای فروش به آن‌ها دادم.
بعد از گذشت 2 روز یک نفر ماشین را پسندید و با او به توافق رسیدیم. چون ماشین را صفر خریده بودم و سرویس‌های دوره‌ای آن را مرتب انجام می‌دادم، مطمئن بودم که سالم است. خریدار بخشی از قیمت خودرو را به من پرداخت کرد و سپس قرار شد تا روز بعد که برای انتقال سند و کارهای تعویض پلاک مراجعه کنیم، ماشین را به یک پارکینگ دو قبضه که صاحب بنگاه معرفی کرد ببریم.
صبح که برای انجام کارهای نهایی فروش ماشین مراجعه کردم و ماشین را روشن کردم، دیدیم از اگزوز ماشین دود آبی بیرون می‌آید! من از سلامت ماشین کاملا مطمئن بودم و نمی‌دانستم این مشکل از کجا به وجود آمده است. خریدار و صاحب بنگاه گفتند که به دلیل خرابی خودرو، باید 8 میلیون تومان از قیمت آن کم کنیم، اما من مطمئن بودم این ماشین تا دیروز سالم بوده و با پرداخت این خسارت موافق نبودم. در نهایت مجبور شدم 1 میلیون تومان کمیسیون بنگاه را بپردازم و یک روز فرصت گرفتم تا خودرو را سالم به خریدار تحویل دهم، وگرنه معامله فسخ می‌شد و باید خسارت آن را نیز پرداخت می‌کردم.
یکی از افرادی که در پارکینگ کار می‌کردند، شاهد این داستان بود و به من گفت که اگر واقعا مطمئنم ماشین سالم است، آن را کارشناسی کنم تا بفهمم مشکل کجاست. او گفت شرکتی به نام همراه مکانیک را می‌شناسد که کارشناسان آن قبلا هم برای کارشناسی ماشین به این پارکینگ آمده‌اند و به نظر می‌رسد کارشان خوب است.
فکرم واقعا درگیر شده بود که ممکن است چه بلایی سر این ماشین آمده باشد، در نتیجه سریعا با شرکت همراه مکانیک تماس گرفتم و بعد از نیم ساعت کارشناس آن‌ها به پارکینگ رسید. ماجرا را برای او تعریف کردم و گفتم که زیاد وقت ندارم، در نتیجه او سریعا مشغول بررسی ماشین شد.بعد از چند بار روشن و خاموش کردن و ماشین و بررسی آن، از من یک لیوان خواست و مقداری از بنزین ماشین را در آن ریخت و به من نشان داد. در بنزین ماشین روغن سوخته ریخته بودند تا دود آبی بدهد و بتوانند از من خسارت بگیرند!!
آقای کارشناس به من گفت که اینطور کلاهبرداری‌ها جدیدا زیاد باب شده است. او همچنین به من توضیح داد که در شرکتشان طرحی به نام فروش سفارشی خودرو دارند که صفر تا صد فروش خودرو را کاملا بدون هزینه برایم انجام می‌دهند. در این طرح خودشان برای کارشناسی خودرو مراجعه کرده، از خودرو عکاسی کرده و آن را در نمایشگاه خودرو همراه مکانیک و تمام کانال‌های دسترسی به خریداران خودرو آگهی می‌کنند. قیمت پیشنهادی آن‌ها نیز با توجه به گزارش کارشناسی و تجربه شرکت در 150هزار معامله خودرویی در بازار است که من می‌توانم آن را بپذیرم و یا قیمت مورد نظر خودم را مشخص کنم. سپس مشاوران شرکت به تلفن‌ تمام خریداران پاسخ می‌دهند تا یک خریدار خوب برای ماشین پیدا شود. در نهایت با خریدار برای بازدید مراجعه می‌کنند، در صورت تایید خریدار ماشین را مجددا جلوی او کارشناسی می‌کنند. در آخرین مرحله نیز یک مشاور حقوقی از شرکت اعزام شده که به صورت رایگان برای ما قولنامه بنویسد و برای انجام دیگر کارهای قانونی و تعویض پلاک ما را راهنمایی می‌کند. جالب است که به خریدار نیز ضمانت کارشناسی خودرو و پرداخت خسارت می‌دهند!
اگر از اول ماشین را به چنین شرکت‌هایی داده بودم، هم به قیمت بهتری آن را می‌فروختم و هم اینقدر برای آن حرص نمی‌خوردم." 

افراد باهوش از فروش سفارشی خودرو استفاده می‌کنند
اگر شما هم وقت کافی برای فروش خودرو خود را ندارید و از طرفی نمی‌خواهید درگیر مشکلات سپردن خودرو به دلالان شوید، بهتر است یک بار طرح فروش سفارشی خودرو را امتحان کنید و کار را به یک شرکت معتبر و باتجربه بسپارید.
همراه مکانیک با داشتن اولین و بزرگ‎ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده در کشور می‌تواند تمامی این مراحل را بدون هزینه برای شما انجام دهد. این شرکت با استفاده از تجربه مشارکت در بیش از 150هزار معامله خودرویی، بهترین قیمت ممکن را برای ماشین شما پیشنهاد خواهد داد. تنها کافی است به صفحه hamrah-mechanic.com/car-sell/ مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید. برای یک بار هم که شده این روش فروش آسان خودرو را تجربه کنید، مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.