پدال/ درست چند ماه پس از عرضه تسلا مدل Y، این خودروساز خبرساز اقدام به کاهش قیمت ۳ هزار دلاری مدل Y در آمریکا کرده است.

در حال حاضر دو نسخه از تسلا مدل Y عرضه می‌شود که یکی از نوع برد بلند و دیگری از نوع پرفورمنس است. به لطف این کاهش قیمت، مدل Y برد بلند هم‌اکنون با قیمت ۴۹,۹۹۰ دلاری در دسترس است.

این خبری خوب برای هر فردی است که منتظر سفارش مدل Y می‌باشد. پیش از این هزاران نفر پیش‌خرید این خودرو را انجام داده‌اند.

گفته می‌شود برخی تنظیمات نیز در نسخه پرچم‌دار تسلا مدل Y پرفورمنس انجام شده است. قبلاً این خودرو به‌صورت سفارشی با پکیج پرفورمنس در دسترس بود که باعث می‌شد حداکثر سرعت از ۲۳۳ به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت افزایش یابد. این پکیج همچنین شامل رینگ‌های ۲۱ اینچی منحصربه‌فرد و ترمزهای پرفورمنس، سیستم تعلیق با ارتفاع کمتر و پدال‌های آلومینیومی می‌باشد.

با به‌روزرسانی انجام شده این پکیج هم‌اکنون به‌صورت استاندارد روی تمامی نسخه‌های مدل Y پرفورمنس وجود دارد. قیمت این خودرو از ۵۹,۹۹۰ دلار شروع می‌شود.

به لطف کاهش قیمت ۳ هزار دلاری مدل Y برد بلند این خودرو هم‌اکنون فقط ۳ هزار دلار گران‌تر از نسخه قابل‌مقایسه تسلا مدل ۳ بوده و خب این مورد با ابعاد بزرگ‌تر و فضای بیشتر مدل Y جبران می‌شود.

تسلا با دست‌کاری پی‌درپی قیمت محصولات خود غریبه نیست. این خودروساز در ماه می قیمت تسلا مدل S و X برد بلند را ۵ هزار دلار کاهش داد و از ۷۹,۹۹۰ به ۷۴,۹۹۰ دلار رساند. به‌طور مشابه قیمت نسخه‌های پرفورمنس این دو خودرو نیز ۵ هزار دلار کمتر شد. تمامی مدل‌های تسلا مدل ۳ نیز با کاهش قیمت ۲ هزار دلاری عرضه شده‌اند.