مهر/طرح اولیه از یک خودروی برقی خودران برای دوران ویروس کرونا ارائه شده که می توان از آن برای حمل و نقل بیماران و جابجایی نمونه های آزمایشگاهی استفاده کرد.
 

 شرکت مشاوره طراحی «مانیون»(Manyon) طرح اولیه از خودرویی خودران و برقی ارائه کرده که مخصوص دوره همه گیری ویروس کرونا است.

این طرح اولیه «نم بات»(NemBot) نام دارد که مخفف «ربات های پزشکی غیر اورژانسی» است و می توان آن را به طور گسترده استفاده کرد. هر نم بات در حقیقت یک کپسول خودران با اتاقی برای یک فرد و با تجهیزات کامل ضدعفونی کننده مانند نور فرابنفش است. همچنین می توان فضای داخلی را با توجه به شیوع ویروس کرونا یا شرایط مختلف تنظیم کرد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا سرویس های حمل ونقل باید برای جلوگیری از ابتلای افراد کاملا پاکسازی شوند. اما در حمل ونقل عمومی همیشه استانداردهای ضدعفونی رعایت نمی شود. 

از آنجا که این کپسول های خودران کوچک و کارآمد هستند، مانیون معتقد است می توان از آنها برای مصارف عمومی دیگر مانند جمع آوری زباله نیز استفاده کرد.

علاوه برآن می توان از هر نم بات برای حمل ونقل خودران بیماران در وضعیت ایزوله، تجهیزات پزشکی، نمونه های آزمایشگاهی یا موارد دیگر استفاده کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar