اسب بخار/ به تازگی تیونر ناشناخته نروژی “Zyrus” نسخه تقویت شده از «لامبورگینی هوراکان» را با ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت رونمایی کرده است.
لامبورگینی هوراکان، به خصوص در نسخه «پرفورمانته»، از جمله قدرتمندترین سوپراسپرت های حال حاضر جهان به شمار می رود. با این وجود، تیونر نروژی Zyrus اکنون نسخه ای از این خودرو با نام “LP1200” را با قدرت خارق العاده ۱۲۰۰ اسب بخار رونمایی کرده است. تیونر تنها ۲۴ نمونه از لامبورگینی هوراکان خود را عرضه می کند که ۱۲ نمونه آن ها مخصوص پیست خواهند بود.

تمامی نمونه ها از پیشرانه ۵٫۲ لیتری ۱۰ سیلندری بهره می برند که به وسیله دو توربوشارژر بزرگ تقویت شده اند. البته این افزایش قدرت چشمگیر تنها با نصب دو توربوشارژر به دست نیامده است. افزون بر این، ECU ساخت Motec، منیفولد اینکونل و اگزوز تیتانیومی نیز روی خودرو نصب شده است.

جعبه دنده دوکلاچه استاندارد هم به طور کلی با جعبه دنده Xtrac سکوئنشال مسابقه ای تعویض شده است. در حالی که، تیونرهای مختلفی تاکنون روی لامبورگینی هوراکان کار کرده اند و بسته های تویین توربو را برای آن معرفی کرده اند، تیونر Zyrus، افزون بر این، بدنه خودرو را نیز به طور کلی به روزرسانی کرده است. کیت بدنه مسابقه ای درنظر گرفته شده توسط تیونر به طور کلی از جنس فیبرکربن ساخته شده و وزن بسیار کمی دارد.

این کیت از نظر آیرودینامیکی نیز نقش بسزایی در پایداری و چسبندگی خودرو ایفا می کند. در قسمت جلوی خودرو شاهد استفاده از بادشکن زیر سپر، کاپوت جدید با خروجی هوای گرم و گلگیرهای عریض شده هستیم. در قسمت عقب بیش ترین تغییرات آیرودینامیکی شکل گرفته که شامل باله و دیفیوزر بسیار بزرگ می شود.

قطعات فیبرکربنی جدید بدنه افزون بر ظاهر جذابی که دارند، وزن خودرو را تا ۱۲۰۰ کیلوگرم کاهش می دهند و به همین میزان نیروی داون فورس تولید می کنند. در نهایت، کابین خودرو نسبت به مدل استاندارد تغییرات فراوانی را تجربه کرده و رنگ و بوی یک خودروی مسابقه ای تمام عیار را به خود گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar