اسب بخار/ تیونر «هنسی» پیش از تقویت دو سوپرشاسی بلند «جیپ ترک هاوک» و «لامبورگینی اوروس»، این دو خودرو را در رقابت درگ روبه‌روی هم قرار داده است.

تیونر هنسی در آینده ای نزدیک بسته تقویتی خود را برای دو SUV جیپ ترک هاوک و لامبورگینی اوروس معرفی خواهد کرد. بنابر گفته مسئولان هنسی، قدرت شاسی بلند آمریکایی ترک هاوک به ۱۲۰۰ اسب بخار افزایش پیدا می کند. پیش از معرفی بسته های تقویتی، هنسی دو خودرو را در رقابت درگ در مقابل هم قرار داده است تا نتیجه ای جذاب و نزدیک به دست آید.

ویژگی های فنی
نماینده آمریکا در این رقابت جیپ ترک هاوک است که از پیشرانه ۶٫۲ لیتری ۸ سیلندر سوپرشارژ هلکت بهره می برد. این پیشرانه ۷۰۷ اسب بخار قدرت و گشتاور خارق العاده ۸۷۵ نیوتن متر را تولید می کند. سرعت گیری صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت خودرو در مدت زمان ۳٫۵ ثانیه انجام می گیرد و بیشینه سرعت به ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. طبق مشخصات رسمی شرکت سازنده، جیپ ترک هاوک در ۱۱٫۶ ثانیه مسیر ۴۰۰ متری درگ را با سرعت ۱۸۷ کیلومتر بر ساعت به پایان می رساند.

در طرف دیگر، نماینده قدرتمند ایتالیا، لامبورگینی اوروس، ایستاده است. این شاسی بلند جذاب از پیشرانه ۴ لیتری ۸ سیلندر تویین توربو با ۶۴۱ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. لامبورگینی اوروس بیش از ۱۳۴ هزار دلار گران تر از جیپ ترک هاوک است و یکی از پرقدرت ترین شاسی بلندهای جهان به شمار می رود. با وجود این که زمان رسمی ثبت شده توسط اوروس در پیست درگ منتشر نشده است، اما می دانیم که این خودرو در سرعت گیری صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت به میزان ترک هاوک سریع است و به بیشینه سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت می رسد. با توجه به مشخصات فنی مطرح شده برای هر دو خودرو، رقابت نزدیکی را میان جیپ ترک هاوک و لامبورگینی اوروس شاهد خواهیم بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar