اسب بخار/ حتما شما هم عبارت زود پیر شدن یا مفاهیم دیگر شبیه این را برای خودروهای استیشن شنیده اید! اما طراحان ب ام و M340i پس از ستون دوم شیب سقف را به نحوی استادانه کنترل کرده اند و با طراحی هوشمندانه ستون عقب آنرا به انتها رسانده اند.
ب ام و M340i تورینگ یکی از خاص ترین محصولات کمپانی آلمانی است که در کلاس واگن و با ویژگی های کاملا اسپرت مورد توجه قرار می گیرد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید برای این مدل هم ب ام و از کد رنگ انحصاری خود و زیبایی های خاکستری تیره یخی استفاده کرده است.

علت نامگدازی ب ام و M340i
عدد ۳۴۰ در نامگذاری این خودرو به تعداد محدود تولید آن اشاره دارد و در این مطلب از تصاویر نخستین دستگاه M340i استفاده شده است.

طراحی بیرونی M340i
چراغ های لیزری جلو، رینگ های ۱۹ اینچی آلومینیومی دوپره V شکل با فرمول فوق سبک و کالیپرهای قرمز رنگ سیستم ترمز از همان ملاقات اول M340i را به عنوان یک اسپرت تمام عیار معرفی می کند.
توجه به یک نکته در رابطه با طراحی بدنه ضروری است و آن رفع نقطه ضعف موجود در اکثر محصولات واگن است که به اصطلاح حالت افتادگی در نیمه عقب بدنه را همراه دارند. حتما شما هم عبارت زود پیر شدن یا مفاهیم دیگر شبیه این را برای خودروهای استیشن شنیده اید!

اما طراحان ب ام و پس از ستون دوم شیب سقف را به نحوی استادانه کنترل کرده اند و با طراحی هوشمندانه ستون عقب آنرا به انتها رسانده اند. بدین ترتیب خودرویی پیش روی مخاطب قرار گرفته که ویژگی های یک کراس سریع و یا یک شاسی بلند چابک را به نوعی روی شاسی سدان به نمایش گذاشته است.

طراحی داخلی ب ام و M340i
ب ام و در زمینه طراحی داخلی کابین همواره جز بهترین ها بوده و در رابطه با نسخه شماره ۱ از ۳۴۰ نیز همین رویکرد را ادامه داده است. چرم باکیفیت، مواد دارای بافت نرم، فیبر کربن و طراحی فناورانه نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

مشخصات فنی bmw 340i
در ابتدای مطلب از یک واگن سریع و اسپرت صحبت کردیم بنابراین در بخش پیشرانه باید به یک تپنده ۳ لیتری توربوشارژ ۶ سیلندر با ۳۸۲ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۶۹ پوندفوت(۵۰۰ نیوتن متر) اشاره کنیم. این مجموعه با یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک و سامانه تمام چرخ محرک اکس درایو هماهنگ شده است.

در آزمایش ها، ام۳۴۰آی تورینگ طی ۴٫۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت رسیده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar