اسب بخار/ شرکت خودروسازی بوگاتی از تولید یک خودروی برقی کوچک به قیمت ۳۵ هزار دلار به سبک خودروهای دهه ۳۰ میلادی خبر داده که بیشتر برای تفریح و بازی قابل استفاده است.

بوگاتی آخرین بار در سال ۱۹۳۱ یک خودروی برقی به نام تایپ ۵۶ تولید کرده بود و حالا بعد از گذشت حدود نه دهه دوباره این خودرو را به شکلی محدود بازسازی و تولید کرده است.

خودروی یادشده که بیبی ۲ (bugatti baby 2) نام دارد، ۷۵ درصد کوچک تر از نمونه اولیه است و بیشتر برای استفاده تفریحی همراه با اعضای خانواده قابل استفاده است. این خودرو دارای موتور ۱.۳ اسب بخاری با باتری ۱.۴ کیلووات ساعتی است. نمونه اصلی این خودرو که در دهه ۳۰ میلادی تولید شده بود دارای موتور ۵.۸ اسب بخاری بود و حداکثر سرعت آن به حدود ۵۰ کیلومتر در ساعت می رسید.

مدل جدید این خودرو به گونه ای تولید شده که امکان نصب یک باتری ۲.۸ کیلووات ساعتی بر روی آن وجود دارد که در این حالت سرعت خودرو به حدود ۲۵ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد. با هر بار شارژ این خودرو می تواند مسافتی بین ۲۰ تا ۵۰ کیلومتر را طی کند.

بوگاتی قصد دارد تنها ۵۰۰ دستگاه از این خودروی برقی را تولید کند که قیمت مدل ساده آن ۳۵ هزار دلار و قیمت مدل پیشرفته آن با برد بیشتر ۶۸ هزار دلار است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar