اسب بخار/ شرکت «رنو» به تازگی مشخصات فنی و قیمت سبد محصولات «مگان» فیس لیفت را منتشر کرده است.
معرفی مگان فیس لیفت در سال ۲۰۲۰، یکی از مهم ترین اتفاق ها در تقویم شرکت رنو بود. اکنون این خودروساز فرانسوی مشخصات فنی و قیمت مگان فیس لیفت را در بازار انگلستان منتشر کرده است. سبد محصولات رنو مگان فیس لیفت این بار شامل مدل قدرتمند RS و اولین نسخه پلاگین هیبریدی مگان می شود. قیمت رنو مگان در نسخه پایه ای، به عنوان رقیب اصلی «فورد فوکوس»، از ۲۰٫۷۴۰ پوند آغاز می شود.

این نسخه تنها در دو تریم Iconic و RS-Line عرضه می شود. در اولین تریم، ویژگی هایی همچون چراغ های تمام LED، سنسور پارک جلو و عقب، نمایشگر ۷ اینچی با قابلیت مسیریابی ماهواره ای و سیستم کمک های راننده همچون هشدار خروج از خط و شناسایی علائم ترافیکی به کار رفته است.

در تریم RS-Line ظاهر خودرو به روزرسانی شده و در کابین از نمایشگر ۹٫۳ اینچی لمسی استفاده شده است. مهم ترین تغییر در سبد محصولات مگان فیس لیفت جدید، افزوده شدن فناوری E-Tech پلاگین هیبریدی است. این سیستم در ابتدا تنها در مدل واگن Estate قابل سفارش خواهد بود. در این فناوری، که پیش از این در کراس اوور «کپچر» نیز استفاده شده بود، یک پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر با دو موتور الکتریکی ترکیب شده است.

انتقال قدرت نیز از طریق جعبه دنده چندحالته بدون کلاچ صورت می گیرد. به گفته رنو، انتقال قدرت در این جعبه دنده به بهره‌ورترین حالت ممکن صورت می گیرد و راننده به سختی متوجه تعویض دنده می شود. با بهره گیری از سیستم ۹٫۸ کیلووات ساعتی و باتری ۴۰۰ ولتی قدرت ترکیبی به ۱۵۸ BHP می رسد.

همچنین خودرو قادر است در حالت تمام الکتریکی، مسافت ۴۸ کیلومتر را با سرعتی بیش از ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت طی کند. سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در این مدل در ۹٫۸ ثانیه انجام می گیرد و میزان مصرف سوخت در عدد خارق العاده ۱٫۰۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر ثبت شده است. میزان CO2 تولیدی نیز به ۳۰ گرم در هر کیلومتر می رسد. از دیگر تغییرات صورت گرفته در سبد محصولات مگان می توان به افزوده شدن سیستم سرگرمی Easy Link با نمایشگر ۱۰٫۲ اینچی برای پشت آمپر دیجیتالی اشاره کرد.

چراغ های پیورویژن تمام LED و مرحله دوم فناوری خودران با سیستم راهنمای ترافیکی نیز قابل سفارش هستند. تریم RS-Line اکنون جایگزین GT-Line شده و دیگر خبری از نسخه RS 280 نیست. تمامی مدل های RS با پیشرانه توربوشارژ ۲۹۶ اسب بخاری عرضه می شوند.

در صورت سفارش جعبه دنده دوکلاچه خودکار گشتاور پیشرانه، با افزایش ۳۰ نیوتن متر، به ۴۲۰ نیوتن متر می رسد. قدرتمندترین مدل در خانواده RS، نسخه تروفی خواهد بود که مخصوص پیست طراحی شده است. فروش رنو مگان فیس لیفت از ماه آینده آغاز می شود و اولین نمونه ها تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar