عصر ایران/ به رغم نزدیکی طراحی به محصولاتی مانند اسمارت، زیبایی های سیگنت چند برابر بیشتر از رقبا است و حتی در همین حجم کوچک می توان زبان طراحی برتر کمپانی انگلیسی را درک و از آن لذت برد. 
اگر بخواهیم درباره متفاوت ترین محصول برند استون مارتین صحبت کنیم احتمالا اولین چیزی که به ذهن مخاطب می رسد؛ یک هیولای اسپرت 8 یا 12 سیلندر با چهره ای خشمگین است که حریفان را در خیابان به چالش دعوت می کند! اما نام سیگنت تمامی تصورات مذکور را تغییر می دهد زیرا به جرات می توان آنرا متفاوت ترین تولید استون مارتین در تمام دوران دانست!

سیگنت خودرویی بسیار کوچک است و در فاصله سال های 2011 تا 2013 روی خط استون قرار گرفت. این محصول برابر با 3078 میلیمتر در طول، 1680 میلیمتر در عرض و 1500 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و فاصله بین محورهای آن برابر با 2000 میلیمتر است. وزن خالص نیز برابر با 988 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد 16 اینچی آلومینیومی بودند.
به رغم نزدیکی طراحی به محصولاتی مانند اسمارت، زیبایی های سیگنت چند برابر بیشتر از رقبا است و حتی در همین حجم کوچک می توان زبان طراحی برتر کمپانی انگلیسی را درک و از آن لذت برد البته جالب است بدانید سیگنت براساس پلتفرم تویوتا آی کیو توسعه یافته است.

برای این خودرو از یک موتور 1.3 لیتری  96 اسب بخاری با گشتاور 124 نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 6 سرعته سی وی تی هماهنگ شده است. ظرفیت باک نیز برابر با 32 لیتر است.
با آنکه قرار بود سالانه 4 هزار دستگاه سیگنت تولید شود اما در نهایت طی دو سال فقط 593 دستگاه از این محصول به فروش رسید.

در زمان عرضه قیمت پایه حدود 38 هزار دلار بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar