باشگاه خبرنگاران/ عزت الله مهرآوران بازیگر سریال نوروزی «بیمار استانداردشده » گفت: در متن «بیمار استانداردشده »، این قصه است که به کاراکترها هویت می بخشد.
عزت الله مهرآوران بازیگر «بیمار استانداردشده» با اشاره به تفاوت‌های این سریال نسبت به سایر سریال‌های نوروزی گفت: ویژگی اصلی این سریال متن قوی، کست خوب و جنس متفاوت کار سعید آقاخانی است که طنز نهفته ای را در خروجی کار خود آشکار خواهد کرد. او بازیگر را به هنگام هدایت بازی اش نیز به سمت این طنز می برد. من دوست ندارم نام این جنس کار را کمدی بگذارم و با اصرار آن را طنز می دانم. چنانچه پیش از این هم سریال های سعید آقاخانی همیشه از طنز برخوردار بوده‌اند. وی داستان های اجتماعی را پیوسته روایت می کند و به این نوع قصه ها گرایش بیشتری دارد.
وی افزود: استفاده از این نوع طنز در داستان های اجتماعی می تواند به سلایق مخاطبان تلویزیون پاسخ بدهد و در سینما هم مورد استقبال قرار بگیرد و فیلمنامه «بیمار استاندارد» به اصطلاح پهلو به هر دو حوزه سینما و تلویزیون می زند و در واقع از جایگاه و موقعیت سینمایی برای یک ژانر تلویزیونی استفاده کرده است و بسیار درست و خوب این دو با یکدیگر در یک سریال تلفیق شده اند.
وی در پاسخ به این که با توجه به پرکاراکتر و پر لوکیشن بودن سریال «بیمار استاندارد»، آیا فرصت پرداخت خوب و کافی به شخصیت های داستان وجود دارد، گفت: این قصه است که به شخصیت‌های داستان هویت می بخشد و حال شخصیت باید خود را در داستان معرفی کند. این حالت ایده‌آل‌ترین حالت یک فیلمنامه است که بتوان برای معرفی یک شخصیت از اتفاقات پیرامونی داستان استفاده کرد.
این بازیگر ادامه داد: متن این سریال قابلیت این را دارد که در قسمت های مختلف نقش ها را معرفی کند و درام نیز از این طریق درست سر جای خود روایت می شود، قصه به خوبی پیش می رود و انسجام خوبی بین بخش های مختلف وجود دارد. در این جریان و حرکت قصه محور شخصیت ها نیز به تدریج معرفی می شوند، هویت می یابند و برای مخاطبان جا می افتند.
گفتنی است؛ سریال «بیمار استانداردشده» درباره قهرمان داستان (بهنام) فردی تحصیل کرده بازیگری است که با این شیوه درمانی درگیر می شود و وارد ماجراهایی می شود که تا به حال تجربه شان نکرده...
این سریال به نویسندگی بهرام توکلی و با کارگردانی سعید آقاخانی توسط مسعود ردایی در 14 قسمت 45 دقیقه ای برای پخش نوروزی از شبکه یک در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی تهیه و تولید می‌شود.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید