همشهري آنلاين/ بازگويي خاطرات مرحوم آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از نلسون ماندلا در مستند «نلسون ماندلا براي هميشه» به تصوير کشيده شده است.
ميثم شاه بابايي کارگردان اين مستند به مناسبت درگذشت مرحوم آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني براي اولين‌بار بخشي از خاطرات آن مرحوم با ماندلا را بازگو کرد.
وي با اشاره به اينکه اين خاطره‌گويي به صورت تصويري ضبط شده و قرار است در مستند «نلسون ماندلا براي هميشه» استفاده شود، افزود: مرحوم هاشمي رفسنجاني در بازگويي خاطرات خود به ما تاکيد کرد که چندين بار در دوران رياست جمهوري خود و يکبار در دوران رياست جمهوري محمد خاتمي با نلسون ماندلا ديدار داشته است.
وي با بيان اينکه ديدارش با مرحوم هاشمي رفسنجاني تيرماه امسال بوده است، گفت: مرحوم هاشمي رفسنجاني معتقد بود نلسون ماندلا شخصيتي مبارزاتي داشت و مبارزه در وجودش بود و مي‌گفت ماندلا هم مانند خودش مبارزه در ذاتش بوده است و تلاشش کرد تا دوره تاريخي جديدي را براي کشورش رقم بزند.
کارگردان مستند «نلسون ماندولا» با اشاره به اينکه مرحوم هاشمي رفسنجاني از شخصيت ماندلا بسيار تعريف مي‌کرد، افزود: مرحوم هاشمي رفسنجاني معتقد بود که نلسون ماندلا انسان خودساخته‌اي بود و روحيه بسيار درستي داشت به همين دليل هم توانست تحولات فراواني براي کشورش ايجاد کند. خداوند به اين نوع آدم‌ها حکمت مي‌آموزد، حکمتي فراتر از چيزي که ما در دانشگاه‌ها مي‌آموزيم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد