عصر ايران/ «جوئل» و «اتان کوئن» در اولين تجربه تلويزيوني خود يک سريال وسترن را کارگرداني مي‌کنند.
برادران «کوئن» جديدترين سينماگران مولفي هستند که به دنياي تلويزيون وارد مي‌شوند و قصد دارند يک ميني‌سريال وسترن به نام «تصنيفي براي باستر اسکراگز» را با فيلمنامه‌اي اصلي از خودشان کارگرداني کنند.
اين پروژه سينمايي که به احتمال فراوان در قالب يک ميني‌سريال ساخته خواهد شد مدت زمان يک فيلم بلند را خواهد داشت. هنوز جزئيات کامل داستان «تصنيفي براي باستر اسکراگز» فاش نشده اما اين ميني‌سريال شامل شش خط داستاني متفاوت خواهد بود.

برادران «کوئن» با ژانر وسترن غريبه نيستند و پيش از اين فيلم‌ «شجاعت واقعي» و همچنين فيلم برنده اسکار «جايي براي پيرمردها نيست» را در حال و هواي وسترن ساخته‌اند.

اين برادران سينمايي جديدترين چهره‌هاي مطرح سينمايي هستند که از دنياي سينما به تلويزيون آمده‌اند تا داستان‌هايي که در سينما امکان ارائه آن را ندارند را در تلويزيون توسعه دهند. «ديويد اوراسل» کارگردان سرشناس هاليوودي نيز هم‌اکنون مشغول ساخت سريالي براي کمپاني آمازون با بازي «جولين مور» و «رابرت دنيرو» است و «جي .جي ابرامز» نيز در حال نوشتن و کارگرداني يکي ميني‌سريال با بازي مريل استريپ است.

«جوئل» و «اتان کوئن» کارگردانان سرشناس هاليوودي از موفق‌ترين برادران سينمايي محسوب مي‌شوند که نگارش فيلم‌نامه، کارگرداني و تهيه‌کنندگي فيلم‌هايشان را مشترکا عهده‌دار هستند، هر چند طي سال‌هاي اخير «اتان» بيشتر در امر تهيه‌کنندگي و «جوئل» در زمينه کارگرداني فعال بوده‌ است. پس از ساخت چند فيلم، اولين درخشش اين دو برادر در سال ۱۹۹۱ با فيلم «بارتون فينک» رقم خورد که نخل طلاي جشنواره کن و نامزدي در سه بخش از جوايز اسکار را براي آنها به‌همراه آورد.

فيلم «فارگو» محصول ۱۹۹۶ ديگر فيلم موفق برادران «کوئن» بود که جايزه بهترين کارگرداني از جشنواره کن و جوايز بافتا و دو جايزه اسکار بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر نقش اول زن را کسب کرد. اما بدون شک سال ۲۰۰۵ نقطه عطف کارنامه سينمايي برادران کوئن بود، سالي که با ساخت فيلم بسيار موفق و البته پرفروش «جايي براي پيرمردها نيست» همراه شد و اين فيلم در جوايز اسکار ۲۰۰۸ موفق به کسب چهار جايزه اسکار، از جمله بهترين فيلم، بهترين کارگرداني و بهترين فيلمنامه اقتباسي و بهترين بازيگر نقش مکمل مرد شد.

«بزرگ کردن آريزونا»، «قاتلين پيرزن»، «گذرگاه ميلر»، «سنگدلي بي‌نهايت» و «پس از خواندن بسوزان» نيز از جمله ديگر آثار اين سينماگران است.

«اتان» و «جوئل کوئن» در آخرين پروژه سينمايي خود فيلم «درود بر سزار» را به سينما آوردند و نگارش فيلمنامه «آيکون حومه شهر» جديدترين ساخته «جورج کلوني» را نيز بر عهده داشته‌اند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد