ايسنا/«ماه سينما و فيلم ايران» در بلغارستان با نمايش فيلم‌هايي از سينماي ايران و آثاري از عباس کيارستمي برپا مي‌شود.طبق اعلام رايزني ايران در بلغارستان، در آستانه دهه مبارکه فجر و سي‌وهشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، «ماه سينما و فيلم ايران» با مشارکت رايزني فرهنگي کشورمان در بلغارستان و بنياد سينمايي فارابي و با همکاري جشنواره بين‌المللي «خاورميانه و شمال آفريقا (منار)» با نمايش 10 فيلم ايراني از تاريخ 25 دي، با فيلم «نفس» به کارگرداني نرگس آبيار آغاز به کار خواهد کرد.
اين برنامه با نمايش فيلم‌هاي سينمايي «نفس » به کارگرداني نرگس آبيار ، «لانتوري» به کارگرداني رضا درميشيان، «امکان مينا» به کارگرداني کمال تبريزي،«ربوده شده» به کارگرداني بيژن ميرباقري،«يک روز طولاني» به کارگرداني بابک بهرام‌بيگي،«رخ ديوانه» به‌ کارگرداني ابوالحسن داودي،«طعم گيلاس»، «باد ما را خواهد برد» ، «زير درختان زيتون» به کارگرداني عباس کيارستمي برگزار مي‌شود.
اين فيلم‌ها با زيرنويس بلغاري و انگليسي به مدت بيست شب و تا 15 بهمن ماه در پنج سينماي بزرگ شهر صوفيا، به اکران گذاشته مي‌شوند.
در مراسم افتتاحيه جشنواره ماه فيلم و سينماي ايران، محمدعلي کياني، رايزن فرهنگي کشورمان در بلغارستان به ارايه توضيحاتي در خصوص معرفي فيلم و سينماي ايران خواهد پرداخت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد