ايسنا/ رييس سازمان سينمايي در مراسم آغاز فيلمبرداري فيلم سينمايي «سرو زير آب» با ابراز خشنودي از همزماني آغاز فيلمبرداري اين فيلم با ايام عمليات پرافتخار کربلاي پنج و جشنهاي دهه فجر افزود:از ابتداي حضور در سازمان سينمايي با خواندن فيلمنامه،دغدغه ساخت آن را داشتيم اما به علت سنگيني کار انجام آن توسط سازمان سينمايي به تنهايي ممکن نبود.

وي با تشکر از حمايت‌هاي بنياد سينمايي فارابي، حوزه هنري و موسسه تصويرشهر از فيلم "سرو زير آب" تصريح کرد: مطمئن هستم محمد علي باشه آهنگر بعنوان کارگردان فيلم، اگر فيلمي در اين خصوص بسازد، قطعا دين خود را به دفاع مقدس و ارزشهاي آن ادا خواهد کرد.

رييس سازمان سينمايي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه متاسفانه در سينما کارها را سخت مي‌کنيم افزود: کساني که در حوزه دفاع مقدس کار مي‌کنند به راحتي فيلم آنها را ضد دفاع مقدس مي‌ناميم ، فيلم‌هاي ديني را انگ تحريف مي‌زنيم و يا کساني که در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي کار مي‌کنند با وجود همه تاکيدات مقام معظم رهبري بر نقد اجتماعي ، اين فيلمها را سياهنمايي صرف مي‌خوانند.

وي در همين رابطه ادامه داد: با امن کردن فضا و نگاه بلند نظرانه بايد کاري کنيم تا سينماي ديني،دفاع مقدس و اجتماعي راهش را باز کند.

ايوبي با تاکيد بر اينکه سينما در حال ثبت تاريخ تصويري ايران اسلامي است، گفت: امروز تاريخ تصويري حرف اول را در دنيا مي‌زند و کساني که در حوزه سينماي دفاع مقدس فعاليت مي‌کنند، تاريخ تصويري يک فرهنگ ، تمدن درخشان و حرفهاي ناگفته يک ملت را به جهان ارائه مي‌دهند که حتما ديدني و شنيدني است.

رئيس سازمان سينمايي با بيان اينکه فيلمسازي با امکانات حداقلي کار بسيار سختي است، گفت: قطعا کساني که در اين راه قدم گذاشته‌اند، اجر کمتري از بچه‌هايي که در آن دوران مي‌جنگيدند، ندارند.

وي در پايان سخنان خود با اشاره به دغدغه فرماندهان آن روز جنگ مبني بر چگونگي انتقال ارزش‌ها و مفاهيم گرانقدر دفاع مقدس به نسل بعد گفت: خوشبختانه سينما به خوبي از عهده اين کار برآمده است و باعث افتخار است که هنر سينما امروز ارزش‌ها و دغدغه‌هاي دفاع مقدس را به نسل بعدي منتقل مي‌کند.

در ادامه اين مراسم سيد حامد حسيني تهيه‌کننده فيلم سينمايي "سرو زير آب" در سخنان کوتاهي ضمن تشکر از حمايت‌اي سازمان سينمايي، بنياد سينمايي فارابي، حوزه هنري و موسسه تصوير شهر با بيان اينکه آغاز فيلمبرداري اين فيلم پس از ۵ سال به لطف، دعا و مرحمت شهدا بوده است، گفت: در آينده ما را با سينما خواهند شناخت.

محمد علي باشه آهنگر کارگردان فيلم سينمايي "سرو زير آب" نيز در اين مراسم گفت:قصد داشتم تا ديگر در حوزه دفاع مقدس فعاليتي انجام ندهم اما بواسطه قولي که به سيد ابوالقاسم حسيني پيش از شهادتش داده بودم، انجام اين کار را قبول کردم.

وي در ادامه افزود: در دوران دفاع مقدس گاه مي‌شد با کمترين امکانات و تسليحات يک خط را نگه داريم اما در حال حاضر انجام کار در حوزه دفاع مقدس با امکانات کم شدني نيست و اگر انجام اين پروژه نيز ميسر شده است، به مرحمت خدا و خون شهدا بوده است.

فيلم سينمايي "سرو زير آب" که با مشارکت بنياد سينمايي فارابي، حوزه هنري و موسسه تصوير شهر در حال ساخت است به موضوع دفاع مقدس ميپردازد.

محمد علي باشه آهنگر در ششمين کار سينمايي خود کارگرداني اين فيلم را بر عهده داشته و حامد حسيني در مقام تهيه کننده در کنار او قراردارد.

قصه «سرو زير آب» در مورد شهداء گمنام و اتفاقاتي است که در معراج شهداء و نورد لوله اهواز افتاده است.

بابک حميديان، مينا ساداتي، مسعود رايگان و هومن برق نورد از جمله بازيگراني هستند که در اين فيلم جلوي دوربين عليرضا زرين‌دست قرار گرفته‌اند.

در جريان اين مراسم ايوبي رييس سازمان سينمايي از لوکيشن‌هاي فيلم سينمايي "سرو زير آب" بازديد کرد و فيلمبرداري اين فيلم نيز با حضور جمعي از خانواده هاي شهدا آغاز شد.

در اين بازديد عليرضا تابش مدير عامل بنياد سينمايي فارابي،حمزه زاده معاون سينمايي حوزه هنري، علي احمدي مدير عامل موسسه تصوير شهر، احمديان معاون فرهنگي بنياد سينمايي فارابي و جليل اکبري صحت مشاور رسانه‌اي و مدير روابط عمومي سازمان سينمايي ، رئيس سازمان سينمايي را همراهي کردند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد