خبرآنلاين/برنامه «خندوانه» شامگاه چهارشنبه 22 دي ميزبان عليرضا دلبريان يکي از غواصان عمليات کربلاي پنج بود.
در ابتداي برنامه، دلبريان با اشاره به لهجه‌ کاشمري‌اش (از شهرهاي خراسان رضوي)، گفت: «اين لهجه من داستان دارد، يک بار براي روايتگري به سالني رفته بودم، آخر برنامه از حضار پرسيدم که برنامه خوب بود؟ يکي از آن‌ها گفت ما که هيچي نفهميديم ولي دستت درد نکند.»
او سپس ماجراي جبهه رفتنش را تعريف کرد: «آن موقع 17 سالم بود. من هميشه اگر توانايي انجام کاري را نداشتم به روي خودم نمي‌آوردم. وقتي به من گفتند که بايد اعزام شوم، بي‌هيچ حرفي پذيرفتم. در جبهه اوج کار ما غواصي بود. در سال 63 فرمانده من را صدا کرد و گفت که شنا کردن بلد هستي؟ من هم کم نياوردم و در ظاهر خودم را مشتاق نشان دادم و گفتم که بله خيلي واردم. ولي در اصل مي‌ترسيدم و نمي‌دانستم که چه کنم.»
دلبريان ادامه داد: «ما را براي آموزش به نيروي دريايي سپردند و در درياي خزر دوره آموزشي را گذرانديم.»
اين جانباز دفاع مقدس درباره آسيب ديدگي‌اش توضيح داد: «شب عمليات کربلا پنج بعد از اينکه بچه‌ها همينطور شهيد شدند فرمانده دستور داد به عقب برگرديم، در همين حين يک‌دفعه صداي يک انفجاري آمد و ما فکر کرديم که خمپاره است، ولي تا قدم برداشتم فهميدم پايم رفته است روي مين و دچار آسيب شده‌ام.»
او ادامه داد: «در بيمارستان همينطور من را داشتند مي‌کشيدند و اصلا حواس‌شان به پايم نبود تا اينکه من فرياد زدم پدر جان مي‎خواهيد ما را از مرگ نجات دهيد، يا همين‌جا شهيدمان کنيد. بعد هم که هلي‌کوپتر آمد تا مجروحين را با خود به اهواز ببرد، از شانس بد من تا آمدم سوار بشوم گفتند جا نداريم و من را با يک آمبولانس به اهواز بردند که مدام راننده در چاله‌ها مي‌انداخت و حسابي پدر ما درآمد.»
دلبريان درخصوص آلودگي هواي تهران گفت: «اگر در تهران هم فرهنگ جبهه را اجرا کنيم و رانندگان در مسير خود، ديگران را به مقصد برسانند ديگر اين آلودگي‌ها را نداريم.»
در پايان هم درحالي‌که جوان داشت هداياي دلبريان را تقديمش مي‌کرد، او به شوخي گفت: «نمي‌خواهد توضيح بدهي و وقت‌مان را بگيري، خودم مي‌بينم» که رامبد جوان هم در واکنش به او با لحني به ظاهر عصباني بيان کرد: «بگير اين هم لوح برنامه، هر چه من مي‌خواهم ميزباني کنم نمي‌گذارد، حالا فقط يک آرزو براي مردم مي‌کني، بدون هيچ حرف ديگري خداحافظي مي‌کني، همين.»
شقايق دهقان هم در اين برنامه استنداپ کمدي با موضوع فضاي مجازي اجرا کرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد