مهر/فيلم «آوازهاي عقيم باد» با مشارکت سازمان فرهنگي رسانه اي اوج و شبکه جهاني سحر توليد خواهد شد و فيلمبرداري هاي اوليه در شهر سارايوو و منطقه سربرنيتسا به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد داشت.
فيلم داستاني «آوازهاي عقيم باد» ماجراي گذشته پر رمز و راز دختري به نام آنا مارياست که پس از سال ها در پي کشف يک معما قدم به سرزمين مادري اش بوسني مي گذارد. در ادامه، داستان فيلم به ماجراهايي مي پردازد که ماريا به دنبال هويت واقعي خود مي گردد. در قسمتي از ديالوگ فيلم ماريا گفته مي شود: «هر جا که احساس کردي دلت لرزيد بِايست؛ همون جا يه خونه نُقلي بساز و زندگي جديد رو شروع کن، کار کن، پول در بيار، پول هاتو خرج کن، فيلم ببين، کتاب بخون، دعوا کن، بخند، گريه کن، اما فقط بايد اوني که دلِتو لرزونده کنارِت باشه.»

بازيگران اين فيلم داستاني از چهره هاي بومي کشور بوسني انتخاب شده و محمود بابايي تهيه کنندگي و بهروز ناصري مجري طرحِ توليد آن را برعهده دارند.

محسن سوهاني پيش از اين نويسندگي و کارگرداني مجموعه هاي تلويزيوني کوتاه و بلند و مستندهاي متعددي را در کارنامه کاري خود دارد.

وي پيش از اين در جشنواره هاي مختلف سينمايي از جمله جشن مستند خانه سينما، جشنواره فيلم کوتاه و جشنواره فيلم عمار عضويت هيات داوران را تجربه کرده است.

سوهاني فارغ التحصيل دانشگاه صدا و سيما در مقطع کارشناسي ارشد است و در حال حاضر مديريت واحد هنري شبکه جهاني سحر را عهده دار است.

«آوازهاي عقيم باد» از جمله توليداتي است که سوهاني به همراه بابايي تهيه کننده فيلم، طي سال هاي اخير در زمينه فعاليت هاي فرهنگي مشترک به خصوص در حوزه مستندسازي بين المللي داشته اند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد