مهر/ «جهاد مهرباني» طرحي است که اين روزها در فرهنگسراهاي شهر تهران با هدف جذب حداکثري مشارکت مردم براي رفع مشکلات خانواده‌هاي نيازمند و کودکان کار به همت معاونت اجتماعي و امور فرهنگي شهرداري تهران در حال اجراست.

مژده لواساني از همياران همراه با اين طرح در فرهنگسراي گلستان با تأکيد براينکه کودکان کار و مشکلات آنها جدي گرفته نمي‌شوند، گفت: من نه به عنوان يک شخصيت فرهنگي و يا يک مجري تلويزيوني بلکه از روي علاقمندي شخصي و حس دروني‌ام از ديرباز در حوزه کودکان کار و حتي زنان آسيب ديده فعاليت داشته‌ام.

وي با بيان اينکه علاقمندي من به رفع مشکلات کودکان کار تا به امروز فعاليت و پيگيري در اين زمينه را به دنبال داشته است، افزود: البته اين دغدغه من مربوط به امروز يا ديروز نيست بلکه تجربه کاري و حرفه‌اي من با برنامه «کافه سوال» و «روبه راه» نشان مي‌دهد من نسبت به حوزه کودکان کار تا چه اندازه دغدغه شخصي و دروني دارم و معتقدم همه بايد به سهم خودشان در اين زمينه ورود کنند.

لواساني با بيان اينکه قرارگاه جهادي امام رضا(ع) يکي از مراکزي است که در حوزه رفع مشکلات کودکان کار فعال است، اظهار داشت: من يکي از تجربه‌هايم در حوزه کودکان کار با اين گروه شکل گرفت که هنوز براي همکاري با آنها به مدرسه‌اي که در ميدان هروي ويژه کودکان کار تشکيل داده اند مي روم و به سهم خودم تلاش ميکنم مفيد واقع شوم.

اين مجري جوان با اشاره به اينکه لازم است در اين مورد اطلاع رساني کافي صورت بگيرد تا همه مردم بدانند اين مسئله و مشکل چيزي نيست که تنها توسط ارگان‌هاي دولتي حل شود، تصريح کرد: همه ما بايد بدانيم مشکل کودکان کار با اينکه کنار گود بنشينيم و توقع داشته باشيم که فقط مسئولان بايد دست بکار شوند، حل نمي‌شود.

لواساني با تأکيد بر اينکه همه ما در حداقل برخوردمان با کودکان کار بايد حواسمان به مسئوليت‌مان باشد، عنوان کرد: همه ما هر روز در سطح شهر در پشت چراغ قرمز چهارراه کودکان کار را مي‌بينيم ما حتي به اندازه چند ثانيه‌اي که پشت چراغ قرمز چهارراه ايستاده‌ايم در برابر اين کودکان بقدر يک مهرباني کوچک و يک لبخند عميق مسئول هستيم.

وي با اشاره به اينکه براساس علاقمندي که دارم تلاش مي‌کنم تا جايي که برايم مقدور است در سازمان‌ها يا مراکزي که برنامه مفيدي در خصوص رفع مشکلات و سازماندهي کودکان کار دارند شرکت کنم، خاطر نشان کرد: خوشحال مي‌شوم با برنامه‌ريزي و زمان بندي که خواهم داشت بتوانم هر هفته زماني را براي حضور و فعاليت در فرهنگسراي گلستان اختصاص دهم.

لواساني با بيان اينکه برنامه‌هايي مانند جهادمهرباني که با هدف کمک به کودکان صورت مي‌گيرد قطعا در زمينه رفع مشکلات آنها موثر است، اظهار داشت: همه ما بايد تلاش کنيم به سهم خودمان در اين برنامه‌ها فعاليت داشته باشيم حتي اگر قرار است فقط هفته اي يک ساعت مشارکت کنيم اما بدانيم همان يک ساعت جزو اتفاق‌هايي است که جامعه ما و کودکان کار، امروز به آن نياز دارند.

علاقمندان به مشارکت در طرح «جهاد مهرباني» مي‌توانند به فرهنگسراي گلستان به نشاني نارمک، ميدان هلال احمر، خيابان گلستان، فرهنگسراي گلستان مراجعه کنند يا براي کسب اطلاعات بيشترمي توانند با شماره تلفن ۷۷۸۱۵۱۷۳ تماس بگيرند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد