خبرآنلاين/ بعد از فيلم سينمايي «روياي خيس» گمان مي‌رفت سينماي ايران شاهد پديده جديدي در بازيگري خواهد شد اما چند سال دوري از کار بازيگري باعث شد در گفت‌و‌گوي کوتاهي علت ماجرا را جويا شويم.
افسانه پاکرو مي‌گويد: «بعد از فوت آقاي کيارستمي از لحاظ روحيه کاملا به‌هم ريختم و تا همين الان نتوانستم پروژه‌اي را قبول کنم.»
بازيگر «روياي خيس» گفت: «من سه سال است در سينماي ايران کار نکرده‌ام. قبل از اين سه سال هم درگير پروژه چين آقاي کيارستمي بودم. بعد از فوت ايشان از لحاظ روحي کاملا به هم ريختم و تا همين الان نتوانستم پروژه‌اي را قبول کنم.»
او ادامه داد: «آن موقع اينقدر حالم بد بود که الان نسبت به آن حال و هوا خيلي بهتر هستم. قبل از ورود من به پروژه آقاي کيارستمي ايشان کار مي‌کردند و من نمي‌توانم زياد در رابطه با اين پروژه صحبت کنم.»
او درباره نحوه آشنايي‌اي خود با مرحوم کيارستمي گفت: «من به واسطه يک فستيوال خارجي با ايشان آشنا شدم و همکاري من با ايشان صرفا براي تدوين بود.»
افسانه پاکرو درباره همکاري با مرحوم کيارستمي گفت: «اسم کار ابتدا «علي و کوچه» بود ولي اسم آن به «تکنيک و منو به خانه ببر» تغيير پيدا کرد. اولين اکران آن هم در جشنواره ونيز بود.»
او ادامه داد: «مردم خيلي مي‌گويند چرا نيستيد. درحالي که پرکار‌ترين دوران کاري‌ام را سپري کردم و وقتي با آقاي کيارستمي کار کردم ديگر نمي‌توانستم با فرد ديگري کار کنم چون شما وقتي با بزرگ‌ترين و بهترين داريد کار مي‌کنيد، نه مي‌توانيد و نه راضي مي‌شويد با ديگري کار کنيد. در اين مدت من خيلي پيشنهاد بازي داشتم. ولي متاسفانه زمان خيلي بدي بود و از هيچ کاري پشيمان نمي‌شوم چون هميشه کاري که دوست داشتم را انجام دادم. ولي از نظر روحي موقعيتي نبوده که سرکاري بروم.»

وي افزود: «من حرف‌هاي زيادي نمي‌توانم در رابطه با بزرگي آقاي کيارستمي بزنم. ايشان از نظر رفتاري و کاري به شدت به افکار و سلايق من نزديک بودند. کتاب شعري از ايشان کار کرديم به اسم «معشوق» که مجموعه‌اي از شعرهاي تمام شاعرهايي بود که در رابطه با معشوق شعر گفته بودند. کارهاي زيادي از قبيل عکاسي و نجاري هم با ايشان انجام دادم. اين مدت کم براي من هزار سال تجربه به همراه داشت.»

آمادگي براي ساخت فيلم بلند و سريال

بازيگر فيلم «محاکمه» درباره فعاليت کم اين روزهايش در سينما گفت: «من بعد از «روياي خيس» دوست داشتم بيشتر در پشت صحنه فعاليت کنم. به خاطر همين‌‌ بعد از «روياي خيس» به دفتر انجمن سينماي جوان رفتم و دوره کارگرداني‌ام را گذراندم و از آنجا به بعد سعي کردم بروم و تمام چيزهايي که به کار کارگرداني مربوط است را ياد بگيرم و تمرين کنم. با اينکه فيلم‌هاي کوتاه من به واسطه کار بازيگري که انجام مي‌دادم، هميشه تهيه‌کننده داشت و حتي يکبارهم اين اتفاق افتاد و با يک تهيه‌کننده مطرح کار کردم ولي بعد از آن تصميم گرفتم بصورت مستقل کار کنم.»

افسانه پاکرو درباره زمان ساخت فيلم بلند گفت: «خيلي به من مي‌گفتند که نمي‌خواهي اولين فيلم بلندت را بسازي؟ گفتم خير. من خودم را نمي‌توانم گول بزنم و در آن برحه زماني بايد بيشتر روي خودم کار مي‌کردم. دوست دارم به احساس خودم احترام بگذارم و تمايلي براي به اشتراک گذاشتن اين احساس با بقيه ندارم. تا اينکه دروغ بگويم يا فيلم بازي کنم براي کسي. اما الان براي فيلم بلند آماده‌ام و حتي توانايي ساخت سريال را هم دارم. ولي اين دليل نمي‌شود که فيلم کوتاه را کنار بگذارم. من هروقت اراده کنم به سينماي کوتاه بازمي‌گردم.»

خريدن شماره تلفن

او در پايان گفت: «من بار‌ها گفتم که صفحه اينستاگرام ندارم و به نام من صفحه‌هاي زيادي باز شده است و اينکار هنوز ادامه دارد. صفحات قلابي پارسال من بيشترين فالوور را داشت. به نام من کانال تلگرامي مي‌زنند. تلفن من را مي‌فروشند به من زنگ مي‌زنند و مي‌گويند تو رو خدا صحبت کنيد ما تلفنت را خريده‌ايم. بسيار آزاردهنده است وقتي که شب گوشي را چک مي‌کنيد از ۱۰ تماس ۸ تاي آن مزاحم باشد.»


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد