خبرآنلاين/ مريل استريپ در جريان سخنراني هنگام دريافت جايزه سسيل بي‌دوميل ضمن انتقاد از ترامپ گفته بود: «ما به رسانه‌هاي پايبند به اصول نيازمنديم تا قدرت را پاسخگو نگاه داريم.»
لورنزو سوريا رييس انجمن مطبوعات خارجي هاليوود در حمايت از استريپ گفت:‌ «به عنوان سازماني از روزنامه‌نگاران، همگام با تو در دفاع از آزادي بيان ايستاده‌ايم و هر گونه تلاشي براي سانسور را رد مي‌کنيم. براي حمايت تزلزل‌ناپذيرت از هنر از تو ممنونيم.»
در اين ميان بسياري از چهره‌هاي سرشناس هاليوود از جمله رابرت دنيرو نيز حمايت خود را از مريل استريپ اعلام کردند. رابرت دنيرو در نامه‌اي نوشت: «چيزي که گفتي عالي بود. لازم بود که اين حرف‌ها گفته شود و تو به زيبايي بيانشان کردي. اينکه هنگام دريافت جايزه يک عمر دستاورد هنري دست به اين کار زدي، سبب شد که احترام بسياري براي تو قائل شوم. من هم در احساسات تو درباره قلدرها شريکم.»

البته اين نخستين بار نيست که دنيرو به وضوع مخالفت خود را با دونالد ترامپ آشکار مي‌کند. او پيش از انتخابات نيز با انتشار يک ويديو به شدت به ترامپ حمله کرده و او را با الفاظي چون «احمق» و «نادان» خطاب کرده بود.

وايولا ديويس که در مراسم گلدن گلوب جايزه سسيل بي‌دوميل را به مريل استريپ اهدا کرد پس از مراسم گفت: «برخي اوقات لازم است فردي جسارت به خرج دهد و آنچه را که همه احساس مي‌کنند بر زبان جاري کند.»

استريپ در جريان مراسم گلدن گلوب و هنگام دريافت جايزه سسيل بي‌دوميل با انتقاد از تمسخر يک خبرنگار معلول از سوي دونالد ترامپ از لزوم وجود رسانه‌هاي پايبند به اصول و اخلاق‌مدار براي پاسخگو نگاه داشتن ترامپ در جريان چهار سال دوران رياست‌جمهوري سخن گفت.

البته ترامپ نيز سخنان استريپ را بي‌پاسخ نگذاشت و او را يکي از افراطي‌ترين بازيگران زن هاليوود و پادوي هيلاري کلينتون خواند که بدون داشتن شناخت کافي به او حمله مي‌کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد