باشگاه خبرنگاران/ چون جشنواره محل ارائه فيلم با شيوه هاي مختلف است، انتظار داشتم که فيلم رقص پا در جشنواره پذيرفته شود.
انتظار داشتم «رقص پا» پذيرفته شودمحمد احمدي، تهيه کننده در خصوص انتخاب نشدن فيلم «رقص پا» به کارگرداني مزدک مير عابديني در جشنواره فيلم فجر اظهار داشت: قطعا هيات انتخاب فيلم را بازبيني کرده است، اما نمي دانم به چه علتي فيلم را در جشنواره نپذيرفته اند. حتما رقص پا را با ديگر آثاري که در جشنواره هستند، مقايسه کرده و به اين نتيجه رسيده اند.
وي ادامه داد: من انتظار داشتم که اين فيلم پذيرفته شود. به اين خاطر که اين کار، اثري متفاوت است و جشنواره هم محل ارائه فيلم ها با شيوه هاي مختلف است و من فکر مي کردم که به خاطر داستان و فرم روايت و کارگرداني، اين فيلم در جشنواره فجر امسال باشد.
احمدي در پاسخ به اين سوال که دوست دارد به تماشاي کدام يک از فيلم هاي جشنواره امسال بنشيند، اظهار داشت: من سعي مي کنم که اگر فرصت داشته باشم، اغلب فيلم هاي جشنواره امسال را ببينم. به خصوص دو فيلمي که تهيه کنندگي آن ها به من پيشنهاد شده بود و فيلم ها از فيلمنامه هاي خوبي برخوردار بودند، به همين علت دوست دارم ببينم که آن فيلم ها چگونه از آب درآمده اند.
اين تهيه کننده در خصوص يکي شدن بخش فيلمسازان اول با ديگر کارگردانان اظهار داشت: اين اتفاق دو وجهي است و از طرفي خوب است و از جهتي هم بايد محلي باشد که فيلم هاي اول را با هم محک بزنند.
وي ادامه داد: خوبي اين اتفاق اين است که هر فيلمساز جديدي که کار مي کند، به اين فکر نمي کند که قرار است با يکسري کارگردان اولي مقايسه شود و از اين رو جدي تر کار خواهد کرد. اما بدي اين ماجرا اين است که فيلمسازان اولي بايد با هم نيز مقايسه شوند و اين مقايسه اگر در فجر هم نباشد، در جشنواره اي مخصوص به خودشان اين قياس صورت گيرد؛ چون کار فيلمسازان اول و دوم خيلي مهم است.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد