باشگاه خبرنگاران/ تالارهاي وحدت، سالن رودکي، برج آزادي، فرهنگسراي نياوران، سالن ميلاد نمايشگاه بين‌المللي و برج ميلاد در اولين روز با اجراهاي متنوع گروه‌هاي ايراني و خارجي ميزبان علاقه‌مندان و موسيقي‌دوستان است که در ذيل جزييات اين اجراها آمده است:


** تالار وحدت

اولين اجراي روز جمعه ساعت 18:30 در تالار وحدت، پوئم سمفوني ارکستر پارس به سرپرستي ناصر نظر از گروه هاي موسيقي قديمي در بخش کودک و نوجوان است.

دومين اجرا به گروه هلندي رامبراند تريو (Trio Rembrandt) و حسام اينانلو در ساعت 21:30 تعلق دارد.


** سالن رودکي

در سالن رودکي، اولين اجرا که يکي از اجراهاي اضافه شده بعد از تغييرات در جدول جشنواره است به اجراي شهيد پرويز خان از هند در ساعت 14:30 اختصاص دارد.

اجراي دوم در اين تالار در ساعت 18:30 به گروه آوازي تهران اختصاص يافته که پس از يک سال دوري از جشنواره موسيقي فجر در جشنواره اجرا دارد.

سومين اجراي اين شب در تالار رودکي به گروه کُر فلوت تهران به سرپرستي فيروزه نوايي تعلق دارد که 10 اثر مشهور همنوازي فلوت هنرمندان ايراني و بين‌المللي را خواهد نواخت.


** برج آزادي

سالن برج آزادي در شب اول از جشنواره سي ودوم موسيقي فجر شاهد اجراي دو گروه کاکوبند و کاوه آفاق در ساعات 18:30 و 21:30 است.

دومين اجرا به کاوه آفاق اختصاص دارد. خواننده سابق گروه موسيقي «دِ ويز» نيز براي اولين بار در جشنواره موسيقي فجر به روي صحنه مي‌رود. آفاق که سابقه اجرا در جشنواره مقاومت را دارد و پيشتر در برج ميلاد هم به روي صحنه رفته، اين بار در سالن آزادي اجرا مي‌کند.


** فرهنگسراي نياوران

اولين برنامه فرهنگسراي نياوران در اين روز ساعت 18:30 با اجراي گروه آواي موج از بوشهر آغاز مي‌شود. موسيقي جنوب با وجود زيبايي‌ها و توانايي‌هايش همچنان ناشناخته باقي‌مانده است.

دومين برنامه اين سالن نيز در ساعت 21:30 اجراي پيام عزيزي با گروه «با قدرسيان» است.


** سالن ميلاد نمايشگاه بين‌المللي

در حالي که 10 سال از پيوستن بخش پاپ به جشنواره موسيقي فجر مي‌گذرد، سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي در سي و دومين دوره جشنواره موسيقي فجر ميزبان خوانندگان و علاقه مندان به اين نوع موسيقي است.

اولين اجراي اين سالن در اين روز ساعت 18:30 به رضا صادقي خواننده محبوب اين روزهاي نسل جوان تعلق دارد.

دومين اجراي اين سالن در ساعت 21:30 متعلق سيامک عباسي شده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد