باشگاه خبرنگاران/ پدرام کريمي گفت: دوست دارم در جشنواره فيلم فجر چند فيلم را حتما ببينم؛ فيلم‌هايي مثل ...
پدرام کريمي، نويسنده در خصوص پيش بيني اش از ميزان استقبال منتقدان از فيلم «کارگر ساده نيازمنديم» اظهار داشت: براي نظر دادن فيلم هاي ديگر را هم بايد ببينيم، در اين دوره از جشنواره سخت گيري ها بيشتر هم بوده و همه فيلم هايي که در جشنواره شرکت کردند از سطح کيفي بالايي برخورارند.
وي در خصوص ويژگي هاي فيلم کارگر ساده نيازمنديم عنوان کرد: فکر مي کنم که کارگر ساده نيازمنديم از فيلمنامه جذابي برخوردار است و بازي هاي قابل توجهي دارد. به خصوص بازي بهرام افشاري که بسيار ديده خواهد شد و البته وي از سابقه تئاتري بالايي هم برخوردار است. به غير از اين ها، کار کارگرداني هوشمندانه و طراحي صحنه هم خوب است و بر اين اساس، فکر مي کنم اين فيلم نظر منتقدان و تماشاگران حرفه اي سينما را جذب کند.
وي عنوان کرد: در کارگر ساده نيازمنديم با دو مضمون مهاجرت و کار طرف هستيم که اين دو بحث از دغدغه هاي اجتماعي هستند. البته من در کار هاي قبلي نيز به اين دو بحث پرداخته ام و از دغدغه هاي من محسوب مي شود.
کريمي در پاسخ به اين سوال که فيلمي که ساخته شد تا چه حد منطبق بر تصور کريمي به عنوان فيلمنامه نويس بود، گفت: منوچهر هادي از دوستان قديمي من است و از زماني که در حال ورود به سينما بوديم، همديگر را مي شناختيم. به همين خاطر ذهنيت هايمان خيلي به هم نزديک است و منوچهر هادي هم کارگرداني است که هميشه در کارگرداني به متن اضافه مي کند و اين خيلي ويژگي خوب و بزرگي است و فيلمنامه اي که من نوشتم منطبق بر نظر هر دو ما است.
وي در خصوص آن که اين فيلم در بخش خودش، يعني فيلمنامه چه قدر احتمال کانديد شدن و جايزه گرفتن دارد، گفت: من خودم جايزه گرفتن را دوست دارم اما ديده شدن فيلم برايم مهم تر است و فکر مي کنم، همين که امسال با وجود اين حجم از سخت گيري‌ها در بخش مسابقه شرکت کرديم، جايزه مان را گرفته ايم.

وي در خصوص آن که دوست دارد چه فيلم هايي را در جشنواره امسال ببيند، اظهار داشت: مادري را دوست دارم ببينم به اين دليل که رقيه توکلي از دوستان قديم من است و مي دانم که کارگرداني خوب است. همين طور سياوش حقيقي تهيه کننده مادري دوست من است و قرار است که کار بعدي من را هم وي تهيه کند.

کريمي ادامه داد: سد معبر را دوست دارم ببينم، چون فيلمنامه‌اش را سعيد روستايي نوشته است و انزوا را خواهم ديد، چون شنيده ام که فيلم خوبي است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد