آخرین خبر/ ابراهیم حاتمی‌کیا دیشب پس از دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی اظهارات را مطرح کرد که بازتاب های زیادی را در پی داشت.
صحبت‌های آتشین ابراهیم حاتمی‌کیا پس از دریافت سیمرغ
ابراهیم حاتمی‌کیا پس از دریافت سیمرغ گفت: من فیلمساز وابسته‌ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است که روی این سن می‌آیم و می‌روم، بار اولم نیست. باید تقدیر کنم از سازمان اوج که واقعا سربازان گمنام هستند. افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از سبکه سه شکایت به خدا می‌برم. حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای «به وقت شام» گریه کردم اما اُف بر آن کسی که می‌گوید این فیلم کمدی است.
من افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ام و افتخار می‌کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.
واکنش رشیدپور به حرف‌های تند حاتمی‌کیا
پس از فریادهای حاتمی کیا، رضا رشیدپور از انتقادات صریح حاتمی کیا تشکر کرد و گفت او را چندین بار برای حضور در برنامه «هفت» دعوت کرد اما او نیامد!
چه کسی «به وقت شام» حاتمی‌کیا را کمدی دانست؟
ناراحتی حاتمی‌کیا به صحبت‌های منتقدی برمی‌گردد که فیلم وی را کمدی و حاتمی‌کیا را متوهم خواند. امیر قادری، سردبیر کافه سینما گفت: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است. یک نمونه خاصی از کارگردان متوهمی که درکمال صداقت پول بزرگی رابه آتش می کشد. لینک اظهارات تند این منتقد را از اینجا مشاهده کنید.
رییس رسانه ملی: حق با ابراهیم حاتمی‌کیا است
رییس رسانه ملی با اشاره به صحبت‌های شب گذشته ابراهیم حاتمی‌کیا در اختتامیه جشنواره فجر گفت: در این زمینه حق با ابراهیم حاتمی کیاست.
علی عسکری رئیس رسانه ملی درباره صحبت‌های شب گذشته ابراهیم حاتمی کیا اظهار داشت: در این زمینه در برنامه هفت اشتباه کردند و تذکر لازم در این خصوص داده شده است.
رییس سازمان صدا و سیما فیلم سینمایی «به وقت شام» را اثری منحصر بفرد و نمایانگر اقتدار و انسانیت جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: از سردار حاج قاسم سلیمانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از ساخت این فیلم ارزشمند حمایت کردند سپاسگزاری می‌کنم.
عسکری در پایان در پاسخ به این سوال که جشنواره فیلم فجر امسال را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: به نظرم جشنواره امسال نسبت به سالیان قبل بهتر مدیریت شد، اما در همین جا باید بگویم که فیلم سینمایی «لاتاری» هم که فیلمی انسانی، عاشقانه و جوانمردانه بود مظلوم واقع شد.
بعضی از چهره ها هنری انتقادات تندی را علیه حاتمی کیا بیان کردند.
واکنش «بهنوش بختیاری» به اظهارات تند حاتمی‌کیا
بهنوش بختیاری در اینستاگرامش نوشت: تبریک به همکاران جان و دلم..... فقط میخوام بگم آقای حاتمی کیای عزیز....همه ما به شهدا احترام میذاریم....... نه فقط شما.....حرف ما اینه...... شما که با وجود حمایتهای معنوی و مادی فیلم میسازید و عقیدتون رو آزادانه میگید..... کارگردان خوبیم هستید.... سیمرغتونم چند باره گرفتید..... شکایت به خدا میبرید..... پس اون هنرمندی که به خاطر نیم خط انتقادش به وضعیت جامعه...(.در فضای مجازی.)... ممنوع الکار.... ممنوع التصویر‌.... ممنوع الروزی میشود.... راه امرار معاشش رو میبندن.... و حتی بهش نمیگن که چه بلایی سرت اومده..... شکایت به کجا ببرد؟ انتقادهنرمندان دیگر میشود توهین و تهمت و اپوزیسیون و انتقاد شما میشود حرف دل؟ سیمرغ مبارکتان. جای ساعد سهیلی.... جواد عزتی و مهتاب کرامتی و عوامل فیلم لاتاری سخت خالی بود.
مهراب قاسمخانی: چرا آقای حاتمی‌کیا همیشه معترض هستند؟
هراب قاسمخانی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: من هیچ وقت متوجه نشدم که آقاى حاتمى کیا چرا همیشه معترضن. اصلاً به چى معترضن؟ یعنى به عنوان یه فیلمساز دیگه چه توقعى داشتن که برآورده نشده؟ در هر دوره اى به راحتى و بدون مشکل فیلم ساختن، همیشه مورد حمایت بودن و هزینه فیلماشون تامین شده، هیچ وقت پشت هیچ ممیزى نبودن، فیلمساز مورد علاقه مسئولین هستن و البته همیشه مورد احترام خانواده سینما هم بودن، توى همه جشنواره ها هم جوایزى گرفتن و ازشون تقدیر شده... خلاصه که هر جورى حساب کنیم، جایگاه فیلمساز معترض به ایشون که همیشه همه شرایط براشون فراهم بوده نمیخوره
پ.ن اول: من حتى دیشب هم که با اعتراض فریاد کشیدن که من فیلمساز وابسته هستم، بازم نفهمیدم دلیلش رو. خب اینو که همه میدونستن، جایزه شون رو هم که گرفتن، مشکل چیه دقیقاً؟ این که چرا همه وابسته نیستن؟ چى بشه ایشون راضى میشن؟
پ.ن دوم: اعتراض دیشب ایشون به تلویزیون هم زمانى ارزشمند بود که در طول این سالها یه کلمه هم نسبت به برخورد هاى توهین آمیز این ارگان با خانواده سینما و ممنوعیت ها و سانسور ها و تحریم هاى همکارنشون حرفى میزدن، نه این که تلویزیون بده چون از فیلمهاى ایشون به اندازه کافى تعریف نمیکنه.
انتقاد «ستاره اسکندری» به سخنان آتشین حاتمی‌کیا
ستاره اسکندری در اینستاگرامش نوشت: دیشب سیمرغها پرکشیدند هریک بر شانه اى نشستند...مبارک بر همه ..دیشب اما سخنان اتشین حاتمى کیا تلخ کرد جشن ِسینمابىِ همان انقلاب را که او مى گفت فرزندش است..اقاى حاتمى کیا شما فرزند این نظامید ، درست اما ما مردمان هم هستیم قانعیم به سهمِ کوچکمان ..اما هستیم.. ما کوچه هاى شهرهایمان را یک یک به نامِ فرزندانمان ،برادرانمان ،پدرانمان کردیم تا انسانیت بماند، تا تحقیر نشویم ، تا بگوییم فارغ از هر قوم وعقیده اى براى ابادانى ایران زمین دست به دست مى دهیم. شما مى ایستید و فریاد مى زنید و انگشت اتهام به سوى همگان دراز مى کنید ازپسِ سالهاى دیده شدن و امکانات فرزندى ..دلتان را جاى دلِ دیگران بگذارید که دیده نمى شوند .. مى گویید " رزق" رسانده اید مگر دیگران که فیلم مى سازند چه مى کنند که منت بر سر عواملتان مى گذارید ..ما با فیلمهاى شما بزرگ شدیم بگذارید تا شما را از فیلمهایتان بشنویم..بهرام توکلى سپاس که در “ تنگه ابو قریب" عظمت ِ حضور سربازانِ ایثار گر را یاد اورى کردى تا بدانیم جانها رفته تا مرزها بمانند.. اقاى باشه اهنگر عزیز این بین صبورى شما را دیدم که بى منت از شهدا گفتید و پاس داشتید همه اشان را به یک چشم از مسلمان وزرتشتى گفتید تا یادمان باشد که ایران ..ایران ..ایران سرزمین ماست از صلح سخن گفتید در بستر جنگ ..از سیاووشانِ ما گفتید نه از خودتان .. منت ِ کارتان را به سرِ کسى نگذاشتید و پاس داشتید و عزت گذاشتید ، نگاه کردید ..شما که سالیان جنگیدید تنها دیشب نگاه کردید ..غم از شما دور که عبور کرده اید از خود ..و بى ادعا عاشقید ..سیمرغ زرین نگاه ملى مبارکِ شما و "سرو زیر اب
بعضی ازافراد مشهور هم از حاتمی کیا حمایت کردند.
«حامد زمانی» برای حاتمی‌کیا چه نوشت؟
حامد زمانی در حمایت از صحبت‌های حاتمی‌کیا اینستاگرامش نوشت: وابسته و چاپلوس کیست؟ دیشب ک اتفاقای ‌این چند وقتو میدیدم خواستم از موج‌ راه افتاده با مقصد ارجحیت تکنیک به دغدغه بنویسم که امشب کل این ۸سال برام مرور شد ریل یه برداشت چند فریمی از این سال‌هاست سال‌های که حالت حال کسیه که به ناعادلانه‌ترین و‌ پوشالی‌ترین دلایل متهم میشه می‌تونه خیلی راحت حرف بزنه و خودش را خلاص کنه اما باز هیچی نمیگه و انگار منتظره! منتظر کسایی یا چیزای دیگه! من عزتم توی این اتهامه اما پس بقیه چی؟؟ قبلاهم گفتم ما هرروز انتخابات داریم واتفاقا هر روز توی انتخاباتمون‌ میبازیم! اگر هنر و سینما داره روز بروز از ما دور میشه اگرنسبت تولیدات هنری با ما تقریبا هیچه! اگر رسانه نداریم و اونایی‌ام‌ که داریم مال ما نیست! اگرهمه اتفاقات لاکچری و مردم پسند(!) مال مانیست! اگرفلان کارگردان جلو چشم همه شوخی جنسی میکنه اگرفلان بازیگر زن.. اگر.. تقصیر خودمونه! تقصیر حسادتامون سکوتا ناباوریا و‌ تنبلیامون تقصیر کسایی که فقط نوک‌ دماغشونو میبینن و اون۲ روز ک فلان منصب دستشونه ادعای رفاقت می‌کنند و تا وقتی که باهاشون نشست و‌ برخاست داری رفیقن و وقتی نباشی ازهرغریبه، غریبه‌تر! اونا که حقو می‌بینند و‌ سکوت می‌کنن! اونا که وقتی کسی نیست، فقط میخوانت! بله اون جماعت که‌کارشو بلده وبه دینش استوار! از حسین‌ع دم میزنن؛ اما اونکه ازحسین میسازه و میخونه رو به انواع مختلف متهم می‌کنن! از مدافع حرم میگن؛ اماهرکی از او نا‌ بسازه برچسب میخوره و میشه وابسته و چاپلوس! آمریکا فحششونم بده؛ اگه کسی رگ غیرتش بالابزنه ریاکاره! و.. اما دلم میسوزه بحال عده‌ای که اینا رو نمی‌بینه! وعده‌ای که نمی‌خواد ببینه!
حمایت کارگردان «میراث آلبرتا» از حاتمی‌کیا: من هم یک فیلمساز وابسته‌ام!
حسین شمقدری در اینستاگرامش نوشت: درود بر تو حاج ابراهیم من هم یک #فیلمساز_وابسته ام
پ.ن: حاج ابراهیم، بغض های در گلویت را به جان می خریم. اجرت با آقا امام زمان انشاالله، بگذار جشنواره ها برای خودشان بماند.
پ.ن: «به وقت شام» سیمرغ کارگردانی گرفت، اما مشترک با یک فیلم دیگر، عجب! پ.ن: لاتاری هم هیچ! عجب
تهیه‌کننده «پایش»: رشیدپور نماد آدم‌های سطحی و جوزده است
سیدامیر سیاح در اینستاگرامش نوشت: در اختتامیه جشنواره امسال، مخاطب ‎حاتمی‌کیا شخص ‎رشیدپور نبود رشیدپور نماد آدمهای سطحی، جوزده، دورو، چاپلوس، بله قربان گو، سلبریتی پرور، مردم گریز و در یک کلمه غیرانقلابی حاکم بر مناصب فرهنگی و رسانه ملی است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar