آخرین خبر/ پدرام کریمی با انتشار این عکس (عکس دوم) در صفحه اش نوشت:
1-جشنواره ۳۶ فیلم فجر هم به پایان رسید و خوشبختانه تا حدودی نظراتم در مورد موفقیت برخی فیلم ها - در دو سه پست قبلی -محقق شد .
۲- همیشه برای من جای سوال بود که چرا کارگردانان بزرگ دنیا با پوشیدن کسوت استادی و افزایش تجربه و در عین بالا رفتن سن وسال به پختگی و تکامل می رسند و به طور طبیعی ،فیلم به فیلم بهتر می شوند اما در کشور ما اکثر فیلمسازان ما سیر نزولی طی می کنند و فیلم به فیلم بدتر می شوند.( لطفا به کارنامه پیشکسوتان و مو سپیدان سینما نگاه کنید) این شرایط تا جایی پیش می رود که همه علاقمندان سینما به این نتیجه می رسند از ایشان خواهش کنند که قید فیلمسازی را بزنند و بگذارند خاطره های خوب از آثار شان در ذهن ها باقی بماند .... حالا قاطعانه به پاسخ این سوال رسیدم . متاسفانه عدم «نقد» صحیح و درستِ این بزرگان ، کار را به این جا رسانده است . و تاسف بار تر اینکه ایشان به جای آنکه منتقدین و دلسوزان واقعی سینما را تشویق به نقد و نظر کنند با عربده کشی و تلخی و قهر و تهمت... جرات را از دیگران می گیرند و حتی با وصله ی خود به ارزش ها ، دهان ها را می بندند و حتی جایزه هم می گیرند.( و نمی برند)
۳- ای کاش فیلمهای اخیر استاد حاتمی کیا (به خصوص «چ »و «بادیگارد» ) به طور جدی نقد می شد. و تنها به دلیل آنکه قرار بوده است حرف های خوب و ارزشمند در آنها زده شود ، مورد تشویق قرار نمی گرفت .
۴- استاد حاتمی کیا مرتب با داد و فریاد اعلام می کنند فیلمساز وابسته و متعلق به نظام هستند . شاید این حرف برای کسانی که فیلم توقیف شده ی « گزارش یک جشن » و حتی «دعوت» و‌«به رنگ ارغوان » را ندیده باشند ، پذیرفتنی باشد اما ...(واقعا کجای فیلم « گزارش یک جشن » همسو با نظام و مصلحت و ... بود؟؟؟!!!)
۵- ایشان اینقدر باهوش هستند که متوجه شده باشند چرا در بخش کارگردانی دو سیمرغ داده شد ... بله به فیلمی که در مورد رابطه ی تکراری پدر و پسری است و پر از ضعف های فیلمنامه ای ، سیمرغ (تدبیر) شد تا ایشان فریاد نزنند که البته ایشان هم سیمرغ را گرفتند ، هم فریاد زدند!!!
۶- چه خوب بود اگر ایشان با بزرگواری دست «بهرام توکلی» ( کارگردان فیلم تنگه ی ابوقریب) را بالا می بردند و با خوش رویی این جوان را به واسطه فیلم خوش ساخت و کم نظیرش در حوزه ی دفاع مقدس تشویق می کردند.
۷- ایشان فرمودند با بودجه این فیلم -در طول یکسال -صد نفر سر کار بودند ... شما در نظر بگیرید با این بودجه، چند جوان می توانستند فیلم بسازند و چند صد نفر سر کار می رفتند!!؟؟همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar