میزان/ بازیگر سریال "پس از باران" گفت: متاسفانه به تازگی با خبر شدیم که نادر برهانی مرند به عنوان دبیر این دوره از جشنواره تئاتر فجر انتخاب شده است. این انتخاب به شدت برای من عجیب است که این انتخاب براساس چه ملاک و معیاری صورت گرفته است. من که سالها در این عرصه رنج کشیده و قلم زده ام به گوشه ای رانده شده ام و حال این تعجبم از روی حسادت نیست.
دبیر جشنواره تئاتر فجر با چه ملاکی انتخاب شده است/ریاست تئاتر شهر حداقل حق من از تئاتر است//////////////////////پنبجشنهامیر آتشانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، با ابراز گلایه از بی اعتنایی مرکز هنرهای نمایشی به سابقه وی در تئاتر گفت: من شخصاً پیش مدیر جدید مرکز هنرهای نمایشی، شهرام کرمی رفتم و از وی پرسیدم که جایگاه امیر آتشانی در این تئاتر کجاست؟. من سالهاست در شورای نظارت اندک فعالیتی در حیطه بازبینی آثار نمایشی دارم و آیا این جایگاه واقعی من است؟.

وی در همین راستا ادامه داد: متاسفانه به طور کلی در مناسب تئاتری افراد بر اساس لیاقت خود انتخاب نمی‌شوند. هنرمند هر چه هم در جایگاه خود تلاش کند به یکباره فردی دیگر جایگاه او را بر اساس روابط پر می کند.

بازیگر سریال "پس از باران" با اشاره به انتخاب دبیر این دوره از جشنواره تئاتر فجر تاکید کرد: متاسفانه به تازگی با خبر شدیم که نادر برهانی مرند به عنوان دبیر این دوره از جشنواره تئاتر فجر انتخاب شده است. این انتخاب به شدت برای من عجیب است که این انتخاب براساس چه ملاک و معیاری صورت گرفته است. من که سالها در این عرصه رنج کشیده و قلم زده ام به گوشه ای رانده شده ام و حال این تعجبم از روی حسادت نیست.

وی ادامه داد: من حرفم این است که امثال امیر آتشانی را ببینید. مثل من که برای این کار درسش را خوانده اند کم نیست. حال در این وسط هنرمندانی هم می آیند و از روی خود شیرینی به دبیر جدید تبریک می گویند و این انتخاب را درست می دانند. کسی این وسط نمی گوید که امیر آتشانی بیست سال در مرکز هنرهای نمایش فعالیت کرده و قیاس نمی کنند که من بیشتر شرایط دبیر شدن را دارم و یا فلان شخص دیگر باید دبیر جشنواره تئاتر فجر شود.

این هنرمند تئاتر انتخاب دبیران جشنواره تئاتر فجر را زنجیره اشتباهات خواند و افزود: سال گذشته فرهاد مهندس پور دبیر جشنواره بود و دیدید که چه جشنواره ای را برگزار کرد. این اشتباه مدیر مرکز هنرهای نمایشی است که فردی را انتخاب می کند که سالها قبل امتحانش را به بدی پس داده است. صرف اینکه فلان شخص تئاتری است که فایده ندارد. کسی که می خواهد دبیر باشد باید در امور مدیریتی فرهنگی تجربه داشته باشد. به عنوان مثال نادر برهانی مرند کارگردان تئاتر است و برای این گزینه به هیچ عنوان مناسب نیست.

آتشانی خاطرنشان کرد: حال باید دید در ادامه در انتخاب ریاست تئاتر شهر چه تصمیمی گرفته می شود. اگر مرکز هنرهای نمایشی ریاست تئاتر شهر را که حق من است به من ندهد به نظرم دیگر جایی برای من باقی نمی ماند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar