میزان/ در میان بازیگران مرد سینمای ایران از همان ابتدا رقابتی جالب توجه میان سه بازیگر شناخته شده آغاز شد. "بابک حمیدیان" که با سه فیلم پرکارترین بازیگر اکران نوروزی بود در کنار سام درخشانی و محسن کیایی رقابت جالبی را در اکران بهار داشتند تا در انتها حمیدیان با حضور در 5 فیلم برنده این رقابت باشد.
همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان آخرین موج اکران بهاره سینمای ایران از امروز کار خود را با دو فیلم "شماره 17 سهیلا" و "در وجه حامل" آغاز خواهد کرد.
با اکران این دو فیلم سینمایی، سینمای ایران در مجموع فصل بهار را با اکران 16 اثر سینمایی به پایان خواهد برد. در این میان تاکنون یازده فیلم توانسته اند فروشی با یک میلیارد تومان داشته باشند. همچنین چهار فیلم تا به امروز در باشگاه 10 میلیاردی ها قرار گرفته اند.
در این شانزده فیلم اکران شده بازیگران بسیاری حضور داشته اند. البته در این بین حضور بازیگران مرد بسیار پررنگ تر از بازیگران زن سینما به چشم می خورد و در حالی که بازیگران رد بالای سه تا چهار فیلم روی پرده دارند پرکارترین بازیگران زن تنها با دو فیلم راهی سینماها شده اند.
در میان بازیگران مرد سینمای ایران از همان ابتدا رقابتی جالب توجه میان سه بازیگر شناخته شده آغاز شد. "بابک حمیدیان" که با سه فیلم پرکارترین بازیگر اکران نوروزی بود در کنار سام درخشانی و محسن کیایی رقابت جالبی را در اکران بهار داشتند تا در انتها حمیدیان با حضور در 5 فیلم برنده این رقابت باشد.
بابک حمیدیان (5 فیلم)
بابک حمیدیان تاکنون پرکارترین بازیگر سال 97 سینمای ایران محسوب می شود. وی این رتبه را با بازی در پنج فیلم به ثبت رسانده تا بالاتر از بازیگران دیگر بایستد. حمیدیان صدرنشنین پرکارترین بازیگر اکران نوروزی نیز لقب گرفت.
"بابک حمیدیان" را می توان موفق‌ترین بازیگر سینمای ایران پس از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر دانست. حمیدیان در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با چهار فیلم پرکارترین بازیگر جشنواره شد.
به وقت شام، خرگیوش، جشن دلتنگی، مصادره و شماره 17 سهیلا نام پنج اثر سینمایی است که حمیدیان در آن به ایفای نقش پرداخته است. در این میان دو فیلم مصادره و به وقت شام جزو پرفروش های سینمای ایران نیز محسوب می شوند اما حمیدیان تجربه ناموفقی همچون "خرگیوش" را نیز در گیشه به ثبت رساند.
محسن کیایی (4 فیلم)
محسن کیایی دیگر بازیگر پر کار سینمای ایران در سال 97 است. این بازیگر سینما امسال با چهار فیلم بعد از بابک حمیدیان در رتبه دوم ایستاده است.
چهارراه استانبول، لونه زنبور، جشن دلتنگی و در وجه حامل نام سه اثری هستند که کیایی در آنها بازی داشته است. فیلم لونه زنبور از پرفروش های سینمای ایران در سال 97 محسوب می شود اما دو فیلم دیگر کیایی وضع خوبی در باکس آفیس ندارند.
کیایی این روزها یکی از بازیگرانی است که در آثار کمدی موفقیت های فراوانی داشته و به عنوان موفق ترین زوج سینمایی بهرام رادان محسوب می شود.
سام درخشانی (3 فیلم)
سام درخشانی بازیگر که تا چند سال پیش ببیشتر در عرصه تلویزیون فعالیت داشت حالا به یکی از پرکارترین بازیگر سینما تبدیل شده است.
وی که در آخرین گفت و گوی خود اعلام کرده بود از گیشه دار بودنش خوشحال است هم اکنون با سه فیلم سومین جایگاه را در میان پرکارترین بازیگران مرد سینمای ایران در اکران بهار به خود اختصاص داده است.
درخشانی هم اکنون سه فیلم "خجالت نکش" به کارگردانی "رضا مقصودی"، "تگزاس" ساخته مسعود اطیابی و همچنین "دشمن زن" به کارگردانی "کریم امینی" را در چرخه اکران می بینید.
هادی حجازی فر با فیلم‌های به وقت شام و لاتاری، جواد عزتی با فیلم‌های لاتاری و خرگیوش، سیامک انصاری با فیلم‌های خوک، خرگیوش، حمید فرخ نژاد با فیلم‌های لاتاری و تگزاس و پژمان جمشیدی با فیلم‌های لونه زنبور و تگزاس شش بازیگر دو فیلمه در اکران بهار سال 97 هستند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar