میزان/ تهیه کننده برنامه "با کاروان" گفت: برخی برنامه‌ها مختص ایام مناسبت‌ها مثل حج هستند. با توجه به این که تعداد بیش از 80 هزار حاجی داریم باالطبع هر کدام از این حجاج خانواده‌ای 4 - 5 نفره دارند که مخاطبی میلیونی را برای برنامه‌ای از جنس با کاروان رقم میزنند. با توجه به نیاز مخاطب برای اطلاع رسانی از سفر حج، تولید چنین برنامه‌هایی ضروری است.
رسول لطفی تهیه کننده تلویزیون درباره موشوع جدید برنامه "با کاروان" گفت: در دو برنامه آینده با کاروان میزبان اکبر رضایی معاون سازمان حج و زیارت هستیم و در حوزه امور اجرایی با او گفت و گو خواهیم کرد. در برنامه دوم این هفته نیز حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی کارشناس مذهبی مهمان برنامه با کاروان خواهد بود و در موضوع اسرار و معارف حج به گفت و گو خواهیم نشست.

این تهیه کننده درباره ادامه برنامه "با کاروان" در ایام حج ابراهیمی اظهار کرد: گروه برنامه با کاروان، همراه با کاروان‌های حج به مکه و مدینه اعزام می‌‎شوند و در ادامه هفته‌ در طول سفر حج با حجاج همراه خواهند شد تا در کنار آنها و در سرزمین مکه و مدینه با ضبط مستندهایی از حال و هوای این سفر مهمان خانه‌های مخاطبان باشند.

لطفی در ادامه تصریح کرد: مهمترین هدف برنامه با کاروان مستندسازی از سفر حج است یعنی گفت و گوهای ما در استودیو تهران، بستری برای پخش تصاویر مستند و گفت و گوها با حجاج ایرانی و خارجی است. موضوع حج، معارف و اسرار حج، امور اجرایی، شرایط حجاج و فعالیت هایی که انجام می‌دهند در دستور کار ما است و در طول سفر حج هر هفته دو برنامه مستند از حجاج و سفر حج تهیه می‌کنیم و در بین برنامه "با کاروان" که اجرای آن با مهدی آقابیگی است پخش می‌شود.

وی درباره نوع تولید مستندهای برنامه با کاروان بیان کرد: این مستندها زنده هستند و از روز اول تا پایان سفر حج با حجاج خواهیم بود و با ضبط مستندها به صورت زنده مهمان مخاطبان خواهیم شد تا از لحظات معنوی حج بهره ببریم.

تهیه کننده برنامه "با کاروان" درباره برنامه‌هایی مناسبتی از جنس با کاروان توضیح داد: برخی برنامه‌ها مختص ایام مناسبت‌ها مثل حج است. با توجه به این که تعداد بیش از 80 هزار حاجی داریم باالطبع هر کدام از این حجاج خانواده‌ای 4 - 5 نفره دارند که مخاطبی میلیونی را برای برنامه‌ای از جنس با کاروان رقم میزنند. با توجه به نیاز مخاطب برای اطلاع رسانی از سفر حج، تولید چنین برنامه‌هایی ضروری است. هر ساله کنگره بزرگ حج برگزار می‌شود و در سایه آن می توان کارهای فرهنگی و برنامه‌های مفید که برای جامعه سودمند باشد را بسازیم، البته با توجه به نیازهای روز جامعه، گروه‌های برنامه ساز باید با نگاه نو در برنامه سازی همت بیشتری نشان دهند.

لطفی در ادامه خاطرنشان کرد: سازمان صدا و سیما همواره ماه‌ها قبل از تولید برنامه‌ای مناسبتی، برنامه ریزی کرده، برنامه های سال گذشته را مورد آسیب‌شناسی قرار می‌دهد و اهداف سال جدید و چگونگی انجام و اجرای آن را تبیین می‌کند که باید از حمایت سازمان صدا و سیما تشکر کنم، اما به نظرم اگر برنامه سازان هم تلاش بیشتری کنند نتیجه مطلوب‌تری محقق می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar