ایسنا/ داریوش اسدزاده گفت: عزت‌الله انتظامی آدم درستی بود. عاشق کارش بود و توانست خودش را به جایی برساند که به عنوان یک استاد مورد قبول همه هنرمندان قرار بگیرد.
داریوش اسدزاده از هنرمندان پیشکسوت سینما و تئاتر کشور درپی درگذشت عزت الله انتظامی بیان کرد: او از هنرمندان بزرگ سینمای ایران بود. ما حدود یک سال تفاوت سنی داشتیم و من یک سال از او بزرگتر بودم. ما از اوایل دهه ۲۰ وارد کار هنری شدیم با هم بسیار دوست و رفیق بودیم.
این هنرمند ادامه داد: او توانست مدارج تئاتری و دانشگاهی بالایی را در ایران و خارج کشور طی کند و از هنرپیشه‌های به‌نام در زمان خودش شود. کارهای بسیار جالبی را اجرا کرد و مورد توجه خیلی‌ها قرار گرفت و به هنرپیشه قابل قبولی در سینمای ایران تبدیل شد. در نهایت هم خودش را به جایی رساند که با عنوان استادی مورد قبول همه هنرمندان قرار گرفت.
اسدزاده افزود: او مرد سالمی در کار تئاتر و سینما بود و مثل برخی دیگر در هرکاری افراط نمی‌کردند و به دلیل سلامت جسمی و روحی‌اش توانست خودش را تا سن ۹۴ سالگی برسانند. همین ویژگی او بود که باعث شد در کارش پیشرفت کند و موفق شود. واقعا عاشق کارش بود. قبل از انقلاب شاید یکی دو کار با هم انجام دادیم ولی بعد از آن چون من ایران نبودم و بعد از آن که برگشتم هم موفق نشدم این افتخار را داشته باشم که با او در کاری همکاری کنم.
وی در پایان با بیان اینکه این دو هنرمند راهشان در عرصه هنری متفاوت بوده اظهار کرد: من در تئاتر نصر و زیر نظر سید علی‌خان نصر بودم و او در وزرات فرهنگ و هنر مشغول به کار شد و تحت نظر استاد نوشین فعالیت می‌کرد. به این ترتیب از هم جدا شدیم. اما با این حال به نظر من یک هنرمند باید کارهای مختلفی به جامعه سینمایی و تئاتری عرضه کند برهمین اساس او در سالهای فعالیتش در تیپ‌ها و ژانرهای مختلفی بازی کرد و ازین طریق توانایی و استعداد خودش را به منصه ظهور گذاشت. روحش شاد!
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar