آخرین خبر/ مدتی است فضای مجازی به عرصه‌ای برای انتشار تصاویر یا فیلم‌هایی از زندگی لاکچری، خودرو، مسافرت‌های رنگارنگ، خانه‌های آنچنانی یا حتی ساعت مچی آقازاده‌ها تبدیل شده است. همزمان با حساسیت بیشتر روی وضعیت مالی بستگان مسئولان که حاصل نوسانات اقتصادی است، عده‌ای از این به اصطلاح آقا زاده‌ها نه تنها بی‌محابا تصاویری از زندگی لاکچری‌شان منتشر می‌کنند یا از سمت‌های مختلفی که به دست آورده‌اند، می‌گویند بلکه رو به کری‌خوانی، توهین، به رخ کشیدن زندگی و ثروت خودشان هم آورده‌اند. آنها دیگر ابایی از پنهان کاری ندارند و حتی آشکارا برای کسانی که به زعم خودشان (آقازاده‌ها) در زندگی‌شان سرک می‌کشند، آرزوی مرگ می‌کنند، به همین راحتی...

ماجرای پسر آقای سفیر چه بود؟
ضربه آخر را همین روزها «محمدرضا سبحانی» معروف به ساشا به حیثیت آقازاده‌ها زد. نام او را زیاد در فضای مجازی شنیده‌ایم. ساشا سبحانی فرزند «احمد سبحانی» سفیر سال‌های قبل ایران در مکزیک و ونزوئلا است. شواهد و دست‌ کم عکس‌های منتشر شده توسط خودش نشان می‌دهد که هنوز هم به ایران رفت و آمد دارد. عکس‌های زندگی لاکچری و روابط او با دختران خارجی این سوال را در اذهان مخاطب متبادر می‌کند که چطور چنین تناقضی بین زندگی پدر و پسر می‌تواند وجود داشته باشد؟
در روزهای اخیر، ساشا سبحانی با انتشار ویدئویی در اینستاگرامش باعث شد واکنش‌های بسیاری چه از سمت مردم، چه مسئولین و چه سلبریتی ها در پی داشته باشد. او در این ویدئو با نوع بیان خاص خودش میگوید: «تا کی می‌خواهید انقد حسادت کنید، تا کی می‌خواهید سرتون رو بکنید تو زندگی مردم، به جای این که وقتتون رو بگذارید و بیایین پیج من و بد و بیراه بگید، فکرتون رو بزارید تو کار، برید یه پولی در بیارید، اگر نمی‌تونید پول در بیارید و نمی‌تونید زندگی کنید، برید بمیرید، تمام!»

شروع واکنش‌ها به ویدئوی پسر سفیر
«سید مهدی صدرالساداتی» روحانی پر سر و صدای این روزهای فضای مجازی که به دلیل فعالیت‌های ویژه‌ای که در حوزه برخورد با فسادهای مالی و اخلاقی آقازاده‌ها در صفحه شخصی اش داشته است؛ جزو اولین نفراتی بود که به ماجرای پسر سفیر واکنش نشان داد. او با انتشار ویدئویی منتصب به همین فرد در صفحه شخصی اش از مشکلات تاریخی اسلام بعد از رحلت پیامبر (ص) در مورد به وجود آمدن طبقه جدید از اشرافیت از طرف بعضی خانواده‌ها و نزدیکان صحابه پیامبر (ص) نوشت و در انتها صحبتش با اشاره به ماجراهای تاریخی آن زمان نوشت: «چه کسی حوصله دارد با این طبقه اشراف پر ادعای مسئول زاده مبارزه کند؟ آیا کسی هست در دهان اینها بکوبد و روحیه راحت طلبی فسادپذیر میان خودمان را عوض کند؟.»

خون علی کریمی به جوش آمد
«علی کریمی» فوتبالیست پیشکسوت و پرآوازه ایران با انتشار پستی در واکنش به حرف‌های ساشا سبحانی نوشت: «حیف اسم حیوون که رو تو گذاشت، تو با پول همین مردم بزرگ شدى بدبخت، چون اگه پدرت غیرت داشت که تو رو تربیت میکرد چه برسه به نون حلال در اوردن؟!...»

یحی گل محمدی هم طاقت نیاورد
«یحیی گل‌محمدی» بازیکن سابق و مربی فعلی فوتبال در اینستاگرامش به این ماجرا واکنش نشان داد و نوشت:«به لطف تو امثال تو جونی برای ایران نمونده که بخوان بمیرن تنها دلخوشی و امیدواری مردم دیدن نابودی انگلهایی مثل شماست»

سلبریتی‌ها دست به کار شدند
بازار واکنش به ماجرای پسر سفیر با ورود سلبریتی‌ها داغ تر شد؛ چهره‌های مختلفی به این موضوع واکنش‌های متفاوت و تندی نشان دادند از جمله «اسدالله یکتا» بازیگر کهنه کار سینما و تلوزیون که در صفحه شخصی اش نوشت: «با برد رنج گنج میسر نمیشود...
مزد آن گرفت جان برادر که مفت خورد...
پای نوشت:
اینها هم جوون هستن اصلا کاری به حرفاشون ندارم ولی فقط متاسفم که سطح زندگی این روزا هیچ ربطی به میزان زحمت نداره...
متاسفام برای پیشکسوت های مثل خودم اجاره نشین...
متاسفم برای بنا ها واسه معمارا واسه کارگرا که سطح درآمدشون اصلا با پینه های دستشون همخونی نداره...
شرمنده ام اندازه خودم برای همه اونایی که خیلی دوویدن و نرسیدن ...
یه روزم خدای من و شما خدایی میکنه.»

«حسین مهری» بازیگر جوان سینما هم ازجمله کسانی بود که به ویدئوی ساشا سبحانی واکنش نشان داد و نوشت: «ویدیوى این آدم احمق رو به صورت کاملا تصادفى دیدم و به شدت خشمگین و متحیر شدم.
ببین جوون نادون و کم خرد روزى رو میبینم که تو و أمثال تو مثل چى به پاى همین مردم بیفتین و مثل بیچاره ها اشک بریزین هم تو هم کسانى که باعث شدن تو به اینجا کارت برسه که به مردم بگى برن و بمیرن
#پرورش_انگل_انجام_ندیم
پ ن: پول رو هر کسى از راه نادرست میتونه بدست بیاره اما شعور و فهم و شخصیت رو نمیشه از راه نادرست بدست آورد»

پسر دادِ پدر را در آورد
«احمد سبحانی» سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا درباره حواشی و ماجراهایی که فرزندش «محمدرضا (ساشا) سبحانی» در فضای مجازی ایجاد کرده بود واکنش نشان داد. وی با تأیید اینکه محمدرضا (ساشا) فرزند اوست، گفت: «محمدرضا ۳۱ ساله، فرزند اینجانب است اما از نظر روش و منش زندگی و عقاید متفاوت بوده و همه تلاش من برای هدایت وی ناموفق بوده و ارتباط ما با هم به کلی قطع شده و لذا وی مسئول عملکرد خودش می‌باشد که مورد تأیید و حمایت من نیست.»

ماجرا به کجا رسید؟

دیروز در آخرین لحظه‌ها بود که خبر صادر شدن حکم جلب ساشا سبحانی در تلکس خبرگزاری‌ها قرار گرفت. اما اینکه این حکم به دلیل در ایران نبودن این فرد چقدر قابل اجرا است مشخص نیست.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar