برترین ها/ «سوگلی» ساخته یورگس لانتیموس پیشتاز است و «اولین اصلاح شده» ساخته پل شریدر در رتبه بعدی قرار دارد. در کمال ناباوری «روما» ساخته آلفونسو کوارون از گردونه رقابت‌ها بیرون مانده است.بانی مراسم «ایندیپندنت فیلمیکر پراجکت»(IFP) است و نامزدها شامل ده رشته است. این جایزه به مجموعه‌ها و فیلم‌های مستقل تعلق دارد.
نامزدها را منتقدانی مانند اریک کوهن، دیوید ارلیش،.. انتخاب و برندگان را تعدادی از فیلمسازان، تهیه‌کنندگان،نویسندگان… انتخاب خواهند کرد.

جایزه تماشاگران به صورت رای گیری از اعضای (IFP) برگزیده می‌شود. مراسم اهدای جوایز روز بیست و ششم نوامبر در شهر نیویورک برگزار خواهد شد.

فهرست کامل نامزدهای جایزه گاتهام به شرح زیر است:

بهترین فیلم:

اصلاح شده

سوگلی

مدلینِ مدلین

اگر بیلی استریت می‌توانست سخن بگوید

سوارکار

بهترین مستند:

بیسبی ۱۷

هیل کانتی امروز صبح، امروز عصر

رعایت فاصله

طفره روها

همسایه من نخواهی شد؟

جایزه بینگهام رای بهترین کارگردان تازه کار:

بو برنهام (سال هشتم)

آری استر(ارثی)

بوتس رایلی(ببخشید مزاحم شما می شوم)

کریستال موزلی(آشپزخانه اسکیت)

جنبفر فاکس(قصه)

بهترین فیلمنامه:

دبورا دیویس و تونی مکنامارا(سوگلی)

کوری فاینلی(thoroughbred)

پل شریدر(اولین اصلاح شده)

تامارا جنکینز(زندگی خصوصی)

اندرو بوجالسکی(از دختران حمایت کنید)

بهترین بازیگر مرد نقش نخست:

آدام درایور(نژاد پرست سیاه/ بلکککلنزمن)

بن فاستر( هیچ ردی باقی نگذار)

ریچارد ای. گرانت(می توانی اصلا مرا ببخشی؟)

ایتن هاک(اولین اصلاح شده)

لیکیث استنفیلد(ببخشید مزاحم شما می شوم)

بهترین بازیگر زن نقش نخست:

گلن کلوز(همسر)

تونی کولت(ارثی)

کاترین هان(زندگی خصوصی)

رجینا هال( از دختران حمایت کنید)

میشل فایفر( کایرا کجاست؟)

جایزه ویژه گروه بازیگران:

سوگلی( الیویا کولمن، اما استون و ریچل وایز)

بهترین بازیگر تازه کار:

توماسین هارکورت( هیچ ردی باقی نگذار)

هلنا هوارد( مادلینِ مادلین)

کیکی لین (اگر بیلی استریت می‌توانست حرف بزند)

الایزا فیشر(کلاس هشتم)

یالیتزا آپاریسیو (روما)

بهترین مجموعه تازه –فرم طولانی

آلیاس گریسپ

Big Mouth

پایان جهان لعنتی

کشتن ایو

اجسام تیز

پُز

بهترین مجموعه تازه- فرم کوتاه:

۱۶۵ لوئیز

فاصله

“The F Word”
نامزد (she’s the ticket)

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید