خبرآنلاین/ سینماهای در هفته گذشته به دلیل تعطیلی چند روزه گیشه سردی را پشت سر گذاشتند، یک فیلم تازه به کارگردانی عبدالرضا کاهانی نیز اکران خودش را در سینماها آغاز کرد.

سینماها در هفته گذشته در حالی به روال کاری خود ادامه دادند که گیشه‌ شاهد اتفاق و فروشی ویژه نبود. از چهارشنبه هفته گذشته ۲۳ آبان هم یک فیلم جدید اکران شد، «وای آمپول» به کارگردانی علیرضا محمودزاده که اثری کمدی است و از حضور بازیگران عرصه کمدی هم بهره برده است.

در ادامه مروری داشتیم بر روند فروش و استقبال از آثار روی پرده این روزهای سینمای ایران.

«خانم یایا» همچنان مورد انتقاد

فیلم سینمایی «خانم یایا» ساخته عبدالرضا کاهانی که از دو هفته پیش اکران خودش را در سینماها آغاز کرد، هفته پیش میلیاردی شد، این در حالی است که انتقادها و ابراز نارضایتی مخاطبان از این اثر همچنان ادامه دارد و بازیگران این فیلم نیز در صفحات شخصی‌شان در فضای مجازی به واکنش‌ها پاسخ می‌دهند. با این حال «خانم یایا» هفته گذشته بالاترین فروش روزانه را در میان آثار روی پرده به خود اختصاص داد اما در هفته اولش برخلاف انتظار نتوانست میلیاردی شود و فروشش بعد از دو هفته به این رقم رسید.

رضا عطاران، حمید فرخ‌نژاد، امین حیایی، نیتایا چرسی و ... از بازیگران این فیلم هستند که در تایلند ساخته شده است. این فیلم داستان دو باجناق است که پس از فوت پدر زنشان راه او را پی گرفته و به بهانه تجارت در چین گریزی هم به پاتایا می‌زنند اما رویارویی آن‌ها با دوست قدیمی همه چیز را به هم می‌زند.

«لس‌آنجلس- تهران» و فروش ۶ میلیاردی

«لس آنجلس- تهران» با بازی پرویز پرستویی هفته گذشته روند فروش آرامی را طی کرد و حالا بیش از ۶ میلیارد فروش داشته است. این فیلم فانتزی هم در ابتدای اکران از گزند انتقاد و هجمه‌ها دور نماند و خیلی‌ها به این اثر تینا پاکروان هم حمله کردند. حضور پرویز پرستویی در این اثر سینمایی هم ظاهرا به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد، خیلی از مخاطبان دوست نداشتند بازیگر محبوب‌شان در این فیلم کمدی فانتزی ببینند و این به این دلیل است که پرستویی چند سالی است از عرصه کمدی دور شده و بیشتر نقش‌آفرینی‌هایش محدود به شخصیت‌های جدی شده است.

فیلم صدر جدولی

«مغزهای کوچک زنگ زده» ساخته هومن سیدی در میان آثار روی پرده همچنان پرفروش‌ترین است و در صدر جدول فروش قرار دارد. این فیلم تاکنون بیش از ده میلیارد تومان فروش داشته است و استقبال از آن نیز همچنان ادامه دارد فرهاد اصلانی، نوید محمد زاده، نوید پورفرج، فرید سجادی حسینی، لادن ژاوه‌وند و . ..از بازیگران این اثرند.

«وای آمپول» یک کمدی تازه

فیلم سینمایی «وای آمپول» به کارگردانی علیرضا محمودزاده تازه‌ترین اثری است که روی پرده رفته، اکران این فیلم از چهارشنبه گذشته (۲۳ آبان) در سینماها آغاز شد و در دو روز ابتدایی اکرانش ۵۰ میلیون تومان فروخت. به نظر می‌رسد این اثر با توجه به رقم فروشش در روزهای آغاز اکران نتواند چندان که باید توجه مخاطبان را خود جلب کند.

علی صادقی، رضا شفیعی جم، هوشنگ حریرچیان، حدیث فولادوند، شهرام قائدی، شادی محمدپور، سارا روستاپور و ... از بازیگران این فیلم هستند که فضایی مفرح دارد و با توجه به داستانش به نظر می‌رسد گروه سنی نوجوان هم می‌توانند مخاطب این اثر باشند.

در خلاصه داستان «وای آمپول» آمده: خانواده آمپول چی که تولیدکننده آمپول هستند با وحشت فرزندانشان از آمپول مواجه می شوند ولی درنهایت ورزش فوتبال و انتخاب برای رده‌های قهرمانی به کمک فرزندانشان می‌آید.

«پیشونی سفید ۲» تنها اثر روی پرده برای کودکان

فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۲» ساخته سیدجواد هاشمی این روزها تنها اثر روی پرده برای کودکان و نوجوانان است که تا کنون هم با توجه به شرایط اکرانش فروش خوبی داشته و مرز دو میلیارد تومان فروش را رد کرده است و همچنان مورد توجه مخاطبان است.

«گرگ بازی» ساخته عباس نظام دوست هم رشد چشمگیری در فروش نداشته و رقم فروشش کماکان به میلیارد نرسیده است. نگار جواهریان، هانیه توسلی و علی مصفا در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

این اتفاق درباره سایر آثار روی پرده هم صدق می‌کند، فیلم‌هایی چون «عرق سرد»، «جاده قدیم»، «هشتگ» هم رشدی در فروش هفتگی‌شان نداشتند. دو فیلم «در مسیر باران» و «گام‌های شیدایی» هم ناکام‌های گیشه در هفته گذشته بودند که اولی ۲۵ میلیون و دومی دومی ۳ میلیون تومان فروخته است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید