باشگاه خبرنگاران/ سازمان صداوسیما کمپینی مجازی برای آزادی مرضیه‌هاشمی گوینده خبر پرس تی وی راه اندازی کرد.
محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما از افرادی که در فضای مجازی حضور داشته و فعالیت می‌کنند در خواست کرد تا با استفاده از (#آزادی_مرضیه_هاشمی) برای آزادی مجری شبکه پرس‌تی‌وی تلاش کنند.

وی تاکید کرد: با نشر هشتگ «#freemarziyehhshemi» در فضاهای اجتماعی به بازداشت غیرقانونی مرضیه‌هاشمی و کمک به آزادی ایشان کمک می کنیم.

گفتنی است مرضیه‌هاشمی خبرنگار و مجری پرس تی وی به دلایلی نامعلوم در آمریکا زندانی شده است.او در یک بازداشتگاه در واشنگتن دی‌سی است در حالیکه تاکنون هیچ اتهام رسمی‌به او زده نشده است.

این مجریِ زاده‌ آمریکا، به منظور دیدار با برادر بیمارش و دیگر اعضای خانواده خود به آمریکا سفر کرده بود اما در فرودگاه بین‌المللی «سنت لوئیز لمبرت» بازداشت و سپس به یک بازداشتگاه اف‌بی‌آی منتقل شده است.خانواده هاشمی در آمریکا به مدت ۴۸ ساعت نتوانستند هیچ ارتباطی با او برقرار کنند.

مجری مسلمان آمریکایی بعد از ارتباط با خانواده، به آنها اطلاع داد که در بازداشتگاه رفتار بدی با او داشته‌اند. او همچنین گفته که به‌زور، حجاب از سرش برداشته‌اند و با او مثل یک فرد مجرم رفتار کرده اند.

مقام‌های بازداشتگاه به او اجازه دسترسی به غذای حلال یا غذاهای گیاهی را نداده‌اند و هاشمی چند روز است که غذایش تنها نان و کلوچه بوده است.

مرضیه‌هاشمی پس از پخش فیلم مستند جنجالی ماجرای قتل ندا آقاسلطان با نام «تقاطع» از شبکه تلویزیونی انگلیسی‌زبان پرس‌تی‌وی، شهرت بیشتری یافت.

او در این فیلم تأکید کرد که یک «خبرنگار مستقل» است و این امکان را دارد که افراد دخیل و مطلع از قتل آقاسلطان را گرد یک میز آورد؛ از محل قتل تصویربرداری کند و با بالگرد از بالا محل قتل را ببیند.

تحقیقات این مستندساز در نهایت او را به این نتیجه رساند که به احتمال زیاد، یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین، ندا آقا سلطان را کشته است؛ نتیجه‌ای که بعدها با سفر نامزد وی به سرزمین‌های اشغالی و دیدارش با مقامات ارشد رژیم صهیونیستی و نیز حضور استاد او در شبکه‌های تلویزیونی ضدانقلاب، تقویت شد.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید