میزان/ بهرام توکلی نویسنده و کارگردان سینما که سال گذشته تجربه دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خاطر کارگردانی فیلم تحسین شده "تنگه ابوقریب" به همراه خود دارد امسال با فیلمی کاملاً متفاوت و به نوعی اتوبیوگرافی ورزشی وارد جشنواره خواهد شد.
طی روزهای گذشته تمامی حواس اهالی رسانه و همچنین دوست داران هنر سینما معطوف به اعلام اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر بوده است. آثار که امسال می‌خواهند کسب سیمرغ‌ها بلورین به مصاف یکدیگر بروند.

قریب به یقین اهالی سینما جشنواره امسال را رقابت میان جوانان و باتجربه‌ها می‌دانند. کنار هم قرار گرفتن اسامی همچون محمدحسین مهدویان، سعید روستایی، مرتضی علی عباس میرزایی، فریدون جیرانی، نرگس آبیار و کیومرث پوراحمد رقابتی هیجان انگیز در بزرگترین رویداد سینمایی کشور را نوید می‌دهد.

بهرام توکلی نویسنده و کارگردان سینما که سال گذشته تجربه دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خاطر کارگردانی فیلم تحسین شده "تنگه ابوقریب" به همراه خود دارد امسال با فیلمی کاملاً متفاوت و به نوعی اتوبیوگرافی ورزشی وارد جشنواره خواهد شد.

در حالی که با جدا شدن امیر جدیدی همه از توقف پروژه جهان پهلوان تختی ساخته بهرام توکلی خبر می‌دادند اما توکلی در سکوت خبری فاز سوم مربوط به مسابقات تختی در المپیک را پایان رساند و اثر را به جشنواره فیلم فجر فرستاد. این فیلم با رای هیات انتخاب در بخش سودای سیمرغ جشنواره جای گرفته است.

نکته جالب توجه در خصوص جانشین نقش تختی است. بر این اساس فردی با نام "محسن تختی" که البته خانواده جهان پهلوان محسوب نمی‌شود جایگزین امیر جدیدی شده و نقش غلامرضا تختی را در زمان برگزاری مسابقات المپیک ایفا می‌کند.

محسن تختی از لحاظ ظاهری بسیار شبیه غلامرضا تختی بوده و همچنین خود در رشته کشتی فعالیت داشته است. با پایان یافتن فیلمبرداری فاز آخر فیلم جهان پهلوان تختی شائبه‌ها در خصوص حضور توکلی در جشنواره فیلم فجر قوت گرفته است.

ماهور الوند، حمیدرضا آذرنگ، ستاره پسیانی، آتیلا پسیانی، پریوش نظریه، مجتبی پیرزاده، بانیپال شومون، معصومه قاسمی‌پور، علیرضا گودرزی و بهنوش طباطبایی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

ماه گذشته عوامل فیلم سینمایی غلامرضا تختی ضمن اعلام خبر پایان فیلمبرداری فاز نخست این فیلم که مربوط به دوران کودکی غلامرضا تختی است، پس از ۲۰ روز در احمد آباد مستوفی، از تغییر در ترکیب بازیگران این فیلم خبر داده بودند.

توکلی که سال گذشته تجربه بسیار موفق تنگه ابوقریب را پشت سر گذاشته حال بار دیگر در کنار سعید ملکان به سراغ سوژه ای جذاب رفته اند. "زندگی جهان پهلوان تختی" تازه‌ترین تجربه همکاری سعید ملکان و بهرام توکلی است. نگارش فیلمنامه این فیلم سینمایی چهارماه پیش به اتمام رسیده و جهت دریافت پروانه ساخت به وزارت ارشاد ارائه شده است.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی