میزان/ بر خلاف انتظارات اما جشنواره فیلم فجر در روز ششم از همان نشست اول یعنی نشست خبری فیلم سینمایی یلدا ساخته مسعود بخشی به حاشیه کشیده شد. اکثریت خبرنگاران به نوع اجرا و انتخاب سوالات از سوی محمود گبرلو اعتراض داشتند.
با توجه به اکران سه فیلم از فیلم های بی‌حاشیه جشنواره فیلم فجر انتظار می‌رفت روز ششم سی و هفتمین دوره از این رویداد هنری با آرامش بیشتری نسبت به روزهای گذشته برگزار شود.
بر خلاف انتظارات اما جشنواره فیلم فجر در روز ششم از همان نشست اول یعنی نشست خبری فیلم سینمایی یلدا ساخته مسعود بخشی به حاشیه کشیده شد. اکثریت خبرنگاران به نوع اجرا و انتخاب سوالات از سوی محمود گبرلو اعتراض داشتند.
این نشست تا جایی به حاشیه و جنجال رفت که بسیاری از خبرنگاران در یک راستا اعتراض خود در برابر انتخاب چینشی سوالات از سوی محمود گبرلو را برخلاف عرف رسانه دانستند. بی نظمی در نشست هایی که محمود گبرلو اجرای آنها را بر عهده داشته پیش از این نیز اعتراضات فراوانی را به همراه داشت.
از سویی برخورد نادرست علی مصفا تهیه کننده فیلم یلدا به چند تن از خبرنگاران بار دیگر اعتراضات را به وجود آورد. وی به جای پاسخگویی به سوال خبرنگاران آنها را ناآشنا سینما و جریان تولید اثر متهم کرد.
این روند در قبال فیلمی رخ داد که اکثریت اهالی رسانه سالن آن ترک کرده بودند. فیلم سینمایی یلدا به اذعان اکثریت اهالی رسانه یکی از ضعیف ترین آثار این دوره از جشنواره به جای تاثیرگذاری در درامی تراژیک تبدیل کمدی سطحی شده بود.
حاشیه دیگر روز ششم به اعتراض بسیاری از خبرنگاران نسبت به برنامه زمان بندی جشنواره فیلم فجر در روز ششم بر میگردد. در حالی که خبرنگاران و عکاسان همچنان مشغول نشست خبری هستند زمان پذیرایی به پایان و بیشتر خبرنگارانی که به کار خود مشغولند از این اتفاق باز می مانند.
این در حالی است که مسئولین پذیرایی اعلام کردند که برنامه از سوی دبیرخانه به آنها داده شده است. اما نکته عجیب آنجاست که زمان بین فیلم ها و نشست ها تنها چند دقیقه است. البته این مشکل باز هم به محمود گبرلو و تاخیر در زمان برگزاری نشست بی ربط نیست. مجحریان دیگر نشست تنها نیم ساعت برای این اتفاق زمان قرار می دهند اما گبرلو بنا به تشخیص شخصی تا شروع فیلم بعدی نشست را ادامه داده و آن نیم ساعت استراحت را از اهالی خبر می گیرد.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی