باشگاه خبرنگاران/ جلیل شعبانی گفت: درخواستی برای اکران نوروزی «قسم» ندادیم و فکر نمی کنم که در نوروز اکران داشته باشیم.
جلیل شعبانی تهیه کننده سینما درباره هدف ساختن «سوء تفاهم»گفت: طرح این کار از سوی معتمدی پیشنهاد شد و احساس کردم در این موقعیتی که فیلمنامه‌ها سطح تنزلی پیدا کردند باید فیلم متفاوتی عرضه کنیم چرا که اگر قشر دانشجو و تحصیل کرده‌ای بخواهند فیلم متفاوت و قابل تامل و تفکر ببینند باید چه کاری انجام دهند، از این رو این فیلم را ساختیم.
وی افزود: پس از تکمیل طرح و تبدیل شدن به فیلمنامه، بازیگران را دعوت به همکاری کردیم و انصافا بازیگران و حتی عوامل پشت دوربین که فیلمنامه را می‌خواندند علاقه مند به کار شدند بنابراین احساس کردیم اثری ماندگار می‌توان تولید کرد.
شعبانی ادامه داد: ما واقعا اگر بخواهیم برای مخاطب امروز برخی مفاهیم را توضیح دهیم نیاز به چنین فیلمنامه‌هایی داریم که به نظرم پتانسیل بالایی دارد و خیلی هم خوب ساخته شده و یکی از درخشان ترین بازی‌ها را از بازیگران می توانید در آن بینید.
این تهیه کننده بیان کرد: فیلم با نگاه دقیق معتمدی و خیلی ظریف ساخته شد و ظرافت‌های فیلم قابل تامل است.
شعبانی بیان کرد: در زندگی امروز دچار بحران‌هایی شده ایم که آیا چیز‌هایی که می بینیم واقعی هستند یا نه؛ متاسفانه این موضوع همه گیر شده است و فیلم به این موضوع هم اشاره دارد.
وی ادامه داد: رسانه‌ها امروز آنقدر در زندگی ما وارد شده اند که تشخیص واقعی بودن یا نبودن اتفاقات برای ما سخت شده است، در زمان‌هایی ما مرز بین واقعیت و غیر واقعی بودن را گم می‌کنیم و رسانه‌ها ما را گول می‌زنند همین کاری که در دنیا شکل گرفته یعنی رسانه‌ها هزینه‌های گزافی می‌کنند تا واقعی را غیر واقعی و عیر واقعی را واقعی نشان دهند به نظرم قشر نوجوان به بالا می‌تواند با «سوء تفاهم» که به این موضوع پرداخته، بیشتر ارتباط برقرار کرده و پیام فیلم را بگیرند، چون موضوع و ما به ازای شخصیت‌های فیلم را درون جامعه می‌بینند.
این تهیه کننده گفت: موضوع فیلم به روز است و حتی به نظرم موضوع فیلم در جامعه شروع و پررنگ‌تر شده و طی یکی دو سال آینده عواقبش را خواهیم دید.در حال حاضر جنگ‌ها رسانه‌ای در جریان است، چون قدرت دست آن هاست.
شعبانی درباره درخواست برای اکران نوروزی «قسم» گفت: درخواستی برای این موضوع ندادیم و فکر نمی کنم اکران نوروزی داشته باشیم.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید