فیلم نیوز/ پخش کننده «ایده اصلی» پاسخ تهیه‌کننده «شبی که ماه کامل شد» را داد. وی نوشت:
جناب آقای محمدحسین قاسمی
با سلام و احترام
اول) به نظرم شبی که ماه کامل شد آن قدر فیلم خوبی هست و خوش بختانه آن قدر از آن استقبال شده که بتواند با استفاده از تمهیدهای قانونی و بدون نیاز به تهدید و تخریب به اکرانش ادامه دهد.
دوم) بنده را تهدید به شکایت کرده اید. نمی دانم موضوع شکایت احتمالی تان چه خواهد بود ولی امیدوارم بدون هیجان زدگی، گفتگوی بنده را که در آن هیچ اشاره ای به نام فیلم و شخص شما نشده، یک بار دیگر بخوانید. گفتگوی بنده "حربه تبلیغاتی" نبود ولی این سخن شما که اگر مصاحبه پخش کننده ایده اصلی حربه تبلیغاتی باشد، "بار حقوقی خواهد داشت،" از هر نظر عجیب است!
سوم) تعویق حداقل یک هفته ای اکران ایده اصلی از دوم به نهم مرداد ماه، از سوی پخش کننده فیلم شما به بنده اطلاع داده شد و من نیز پس از جلب موافقت تهیه کننده فیلم، برنامه ها و مواد تبلیغاتی مثل روزشمار را برای شروع اکران در نهم مرداد ماه تنظیم و آماده کردم. آن چه امروز باعث واکنش ما شد، طرح احتمال تعویق دوباره شروع اکران ایده اصلی در جلسه امروز (سی ام تیر ماه) شورای صنفی اکران در حضور بنده و تهیه کننده فیلم بود. تعویقی که می تواند کل برنامه های تبلیغاتی ما را آشفته کند.
چهارم) فیلم متری شیش و نیم طبق آیین نامه بعد از هفت هفته از سرگروه برداشته شد. طبق آیین نامه سه هفته در زیرگروه نمایش داده شد و الان بعد از پایان ده هفته طبق قانون به اکران تک سانسش ادامه می دهد.
پنجم) مقابله اهالی سینما با یکدیگر و هر رفتار و گفتاری که به ایجاد سوءتفاهم در سینما دامن بزند، در هر زمان محکوم و ناخوشایند است و در شرایط فعلی سینما، ناخوشایندتر. امید که تعصب ستودنی ما فعالان تولید و پخش روی ساخته های مان، مانع از انجام گفتگو برای حل مشکلات و هموار کردن مسیر اکران فیلم های مان نشود. موفق باشید.
سعید خانی/ مدیرعامل «خانه فیلم»


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید