خراسان/ برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» که حالا دیگر سه ماه می‌شود که روی آنتن شبکه سه می‌رود، به نظر می‌رسد جا افتاده و مسیر خودش را پیدا کرده است. این در حالی است که در روزهای اول، مخاطبان به چشم کپی «حالا خورشید» به این برنامه نگاه می‌کردند، اما حالا برنامه هویت یافته و به نوعی جای خالی «حالا خورشید» را تا حد زیادی پر کرده است؛ با موفقیت «سلام صبح بخیر»، مدیران شبکه سه می‌توانند با خیال راحت، برنامه‌های رضا رشیدپور را به بخش‌های عصرگاهی یا شبانگاهی کنداکتور بفرستند.
گفت‌وگوهای پرتیتر
«سلام صبح بخیر» هرروز سه و گاهی چهار نفر مهمان دارد. انتخاب سوژه، مهمان و پرسش‌ها تا حد زیادی هوشمندانه است و همین احتمال وایرال شدن بریده صحبت‌های مهمان را بالا می‌برد. می‌توان حدس زد تیم پشت‌صحنه‌ای که به مجری برای گفت‌وگوها یاری می‌رسانند، کارکشته هستند. «سلام صبح بخیر» از این منظر حتی از «حالا خورشید» نیز که همیشه با آن مقایسه می‌شود، پیش افتاده است. این را می‌توان از بازنشر فراوان و هرروزه ویدئوهای این برنامه در شبکه‌های اجتماعی متوجه شد.
تنوع
هر برنامه تلویزیونی که هویت «مجله» بودن داشته باشد، لاجرم باید متنوع باشد و به موضوعات مختلف بپردازد. «سلام صبح بخیر» نیز از این قاعده مستثنا نیست و در این مدت نیز انصافاً از عهده این وظیفه برآمده است. ورزش، سینما، مرور روزنامه‌ها، آیتم‌های گزارشی و بخش واکنش سریع، برنامه را از آفت کند شدن ریتم حفظ کرده است. با این حال «سلام صبح بخیر» همچنان نیازمند آیتم‌های تولیدی بیشتر است و در این زمینه، کامل نیست.
واکنش سریع
یکی از نکات مثبت برنامه صبحگاهی شبکه سه، سرعت پرداختن به مسائل روز است؛ این نکته نه فقط در بخش «واکنش سریع»، بلکه در گفت‌وگوهای ورزشی بخش «سه‌کنج» نیز به خوبی دیده می‌شود. بخشی از این ماجرا به حسین حسینی برمی‌گردد که با سابقه حضور در «پیک بامدادی» رادیو ایران، چهره‌ای خبری‌تر به نسبت حسین کلهر است. بیشتر شدن زمان حضور حسینی روی آنتن، تعادل را به نفع برنامه برگرداند. این در حالی بود که یک روز پس از آغاز پخش «سلام صبح بخیر»، در همین صفحه نوشتیم که گروه برنامه‌ساز، دوز سرگرمی این برنامه را به نسبت «حالا خورشید» بالا برده‌اند، اما چه به دلیل بازخوردهای منفی از کاربران و چه به دلایل دیگر، به هر حال دست‌فرمان اهالی «سلام صبح بخیر» از روزهای ابتدایی تغییر کرده و مسائل جدی را بیشتر از گذشته دنبال می‌کنند. این خاصیت، برنامه را زنده‌تر کرده است.
شوخ‌طبعی
حسین کلهر از ابتدا کمدین بوده است. حضور او به عنوان مجری اصلی و نخ تسبیح بخش‌های مختلف برنامه، شوخ‌طبعی را با هویت «سلام صبح بخیر» گره زده است. او توانسته خلأ حس شوخ‌طبعی مجری‌های دیگر برنامه را هم پر کند و به نوعی هرگاه نیاز به مطایبه هست، به قاب وارد می‌شود. با این حال اگر حسین کلهر کمی جلوی دوربین راحت‌تر باشد و روان‌تر اجرا و صحبت کند، جذاب‌تر خواهد بود.
مصطفی قاسمیان

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید