تسنیم/ رادیو نمایش و شبکه نسیم، ماجرای پس از عاشورای «خورشید و خاکستر» را روی آنتن می‌برند.
«خورشید و خاکستر» را قدرت‌الله فتحی نوشته و داستان آن درباره یکی از زنان «خولی» به نام «نوار بنت مالک» است که در مواجهه با سر مقدس امام‌حسین(ع) دگرگون و جزء اولین کسانی می‌شود که پیاده به کربلا و محل شهادت آن حضرت می‌رود.
این سریال رادیویی که ساعت 10:30 هر روز روی آنتن رادیو نمایش می‌رود، از امشب ساعت 21:30 در شبکه تلویزیونی نسیم پخش می‌شود.
فرشاد آذرنیا که تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است، درباره نحوه تهیه‌کنندگی سریال «خورشید و خاکستر» گفت: شخصیت نوار وقتی سر امام‌حسین(ع) را می‌بیند، دچار حالت‌های ذهنی خاصی می‌شود؛ او صدای فرشتگان را می‌شنود، به همین دلیل از تلفیق موسیقی و افکت و ذکر لبیک برای آن صحنه استفاده کردم.
وی تصریح کرد: در صحنه‌های دیگر هم از آرایه‌های موسیقی بسیاری استفاده کردم و سختی کار زمانی بود که وقتی "نوار"- زن خولی از خانه بیرون می‌آمد زمزمه‌هایی از مردم شهر درباره واقعه کربلا به گوش می‌رسید که این به‌صورت کابوس در ذهن نوار می‌پیچید و یکی از سختی‌های تهیه‌کنندگی این کار، آن بود که این زمزمه‌ها به‌صورت واقعی و در عین حال خیالی با موسیقی اجرا شد تا برای شنونده باورپذیر باشد.
این تهیه‌کننده در پایان گفت : کارگردانی بی‌‌نقص رضا عمرانی موجب شد تا فضای درستی را برای صحنه‌های این سریال ایجاد کنم و امیدوارم مورد توجه شنوندگان رادیو قرار بگیرد.
در این نمایش رادیویی مهدی طهماسبی در نقش «خولی»، شیوا رفیعیان در نقش «نوار» ، نگین خواجه نصیر، مهرداد مهماندوست، سعید سلطانی، احمد لشینی، بهادر ابراهیمی و تعداد دیگری از هنرمندان اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش می‌پردازند.
«خورشید و خاکستر » به کارگردانی رضا عمرانی ، تهیه‌کنندگی: فرشاد آذرنیا، صدابرداری: مجید آینه، افکتوری: نازنین حسن‌پور و گویندگی معصومه عزیزمحمدی هر روز ساعت 10:30 از رادیو نمایش پخش می‌شود و از امشب چهارشنبه 24 مهرماه ساعت 21:30 از شبکه تلویزیونی نسیم پخش خواهد شد.
علاوه بر سریال رادیویی «خورشید و خاکستر» سریال رادیویی «جاده آفتاب» به کارگردانی مهرداد مهماندوست و 40 نمایش کوتاه رادیویی به نویسندگی داریوش روحی، سهیلا خدادادی و حمیدرضا پورعلی‌محمد به تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی و اشرف‌السادات اشرف‌نژاد در ایام اربعین حسینی روی آنتن رادیو نمایش می‌روند.
علاقه‌مندان می‌توانند نمایش‌ها و برنامه‌های رادیو نمایش را روی موج اف.ام ردیف 5و107 مگاهرتز بشنوند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید