باشگاه خبرنگاران/ فیلم سینمایی بعدی از مجموعه سینمایی «دنیای ژوارسیک» با عنوان «سلطه» نامگذاری شد.
کالین ترورو در صفحه شخصی خود از آغاز ساخت پروژه «پارک ژوراسیک ۳» خبر داد و عنوان ششمین فیلم از مجموعه فیلم‌های «ژوارسیک» را «سلطه» گذاشت.
این نام از کتاب مقدس (Bible) اقتباس شده که در آن خداوند عنوان می‌کند فرمانروایی و سلطه زمین را به انسان داده داده است. به نظر می‌رسد این فیلم رویداد‌های پس از فیلم «دنیای ژوارسیک: سقوط پادشاهی» را که در سال ۲۰۱۸ ساخته شده بود، روایت کند که در آن دایناسور‌ها از اسارت آزاد می‌شوند و به مکان‌های مختلف دنیا می‌روند.
ترورو، بعد از آنکه جی.‌ای بایونا فیلم سینمایی «سقوط پادشاهی» را کارگردانی کرده بود، با فیلم سینمایی «سلطه» دوباره روی صندلی کارگردانی نشسته است. او همچنین فیلمنامه را به همراه امیلی کارمیش با اقتباس از داستانی به قلم درک کانلکی نوشته است. ترورو به همراه استیون اسپیلبرگ تهیه کنندگان اجرایی پروژه هستند.
کریس پرت و دالاس هاوارد برای نقش آفرینی در این فیلم سینمایی بازگشته اند و جف گلدبلوم و سم نیم نقش‌های خود را که پیش از این در فیلم اصلی محصول ۱۹۹۳ بازی کرده بودند، ایفا خواهند کرد.
فیلم سینمایی «دنیای ژوراسیک در سال ۲۰۱۵» در حدود ۱.۷ میلیارد دلار فروخت و دنباله آن نیز در سال ۲۰۱۸ با بودجه گزارش شده ۱۷۰ میلیون دلاری، به فروش ۱.۳ میلیارد دلاری رسید. تمامی فیلم‌هایی که از این مجموعه منتشر شده در مجموع بیش از ۵ میلیارد دلار در گیشه جهانی فروخته اند.
کمپانی یونیورسال ۲۱ ژوئن ۲۰۲۱ (۳۱ خرداد ۱۴۰۰) را تاریخ اکران فیلم «دنیای ژوراسیک: سلطه» در نظر گرفته است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید