آخرین خبر/ فریبا باقری، مجری تلویزیون از شباهت میان تتلو و جوکر نوشت.
وی با انتشار این عکس نوشت: فیلم جوکر رو دیدم . از اون طرف هم این روزا قصه ی لایوهای متعدد تتلو که تو فضای مجازی پر شده توجهمو جلب کرد . تا پیش از این که با تعصب و قضاوت بهش نگاه میکردم اصلن نمیتونستم هضمش کنم و ازش بدم میومد اما این روزا راستش یه چندتایی از کاراشو به چشم خریدار گوش دادم و لایواشو دیدم.
امشب همش دارم به شباهت جوکر و تتلو فکر میکنم ، عجیب تر این که تو سرم میچرخه هر روز چندتا از این جوکرا شبیه انبار باروت تو شهر میچرخن؟
امروز رفقام داشتن از لایوای تتلو میگفتن ، خیلی خیلی از ته ناخودآگاهم گفتم اتفاقن انگار حسم به این آدمه بد نیست، اتفاقن به نظرم آدم بدی نیست، اتفاقن انگار زیادی هم با معرفته و صاف.
آره انگار آدم بدی نیست فقط زیاد بد دیده.
آخه ماها یا بهتر بگم جامعه چی دادیم به خیلیا که ازشون انقد توقع داریم؟ چقدر آدم لای چرخ دنده های دنیا و زندگی دارن با صدای خرد شدن استخوناشون روزگار میگذرونن و لِه میشن و روحشون تیکه تیکه میشه .
اصلن جامعه و روزگارو ولش کن ، همین خود من و تو و دور و بریامون چقدر از سر حرص و حسودی و بدجنسی و شوخی و.... حالا هر اسم کوفتی که روش گذاشتیم دیگرانو مسخره کردیم ، تحقیر کردیم، توهین کردیم ، جدی نگرفتیم و... .
چقدر آدم از سر کودکی هاشون و چیزای عجیب و غریبی که دیدن و چشیدن و تحمل کردن شدن جوکر و راه افتادن تو دل زندگی؟
آدما از یه جایی به بعد دیگه اعتراضاشونو نمیگن، عمل میکنن. وقتی آدما به حقشون نمیرسن از یه جایی به بعد میبرن ،میزنن زیر همه چیز.
هر روز بیشتر باور میکنم هممون به هم وصلیم ، عقده ها و حسرت ها و شادی ها و غم ها و خوشبختی های هممون به هم وصله. انگار شبیه یه دومینو یا نمیدونم ویروس یا انتحاری ، همه ی حس و حالامون سرایت میکنه.
شعار نمیدم تهش چون فقط شلوغیای ذهنمو نوشتم.
شمام چیزی به ذهنتون رسید بنویسید.
پ.ن: من مدافع تتلو نیستم ، تاییدشم نمیکنم. راستش اصلن در جایگاهی نیستم که به خودم اجازه ی گواهی صادر کردن برای آدما رو بدم. من جوکر و تتلو رو فقط به عنوان نمونه یاد کردم از آدمایی که انقدر قربانی شدن و لِه شدن تا رسیدن به جوکر بودن و قربانی کردن.#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید