میزان/ فیلم سینمایی «میلیونر میامی» ساخته جدید «مصطفی احمدی» پس از نزدیک به دو سال بعد از اکران سراسری در سینماهای کشور راهی شبکه نمایش خانگی شده است، اثری که در بازه زمانی اکران با وجود محوریت کمدی نتوانست مخاطب چندانی جذب کند.

میلیونر میامی دو سال پیش با فروشی معادل ۱,۱۶۵,۵۶۶,۰۰۰ تومان در نیمه دوم جدول فروش سالانه قرار گرفت، این فروش در حالی است که این فیلم از حضور دو بازیگر مطرح و چهره همچون «حمید فرخ‌نژاد» و «صابر ابر» بهره می‌برد، اما نگاه گیشه ای اثر حتی با وجود این بازیگران هم مثمر ثمر نبود.

این فیلم در ابتدا با نام «بی حساب» تولید شد، اما انگار نام ذکر شده برای فروش نام مناسبی نبوده و تهیه کننده نام میلیونر میامی را برای اکران برگزید. اتفاقی که باز هم موفقیتی در فروش را رقم نزد.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «میلیون میامی» آمده است. :«دن کیشوت پس از فراغت از تدارک مقدمات کار نخواست بیش از این در اجرای نقشه خویش درنگ کند.» داستان «میلیونر میامی» درباره چهار نفر است که می‌خواهند از راهی یک میلیون دلار را به جیب بزنند اما همیشه یکی از آن‌ها خراب‌کاری می‌کند.

فیلم سینمایی «میلیونر میامی» به کارگردانی «مصطفی احمدی» بهمن ماه سال ۹۶ گذشته کلید خورد و بدون توجه به جشنواره فیلم فجر از همان ابتدا به قصد اکران در گیشه ساخته شد.

در ابتدا قرار بود «میلیونر میامی» دومین ساخته سینمایی مصطفی احمدی که پخش آن را هدایت فیلم بر عهده دارد، از جمله فیلم هایی باشد که در اکران دوم نوروز، روی پرده سینماها می روند اما این اتفاق نیفتاد تا بی حساب به گیشه پاییز دلخوش باشد.

در این فیلم کمدی، حمید فرخ نژاد، علی قربانزاده، طناز طباطبایی، صابر ابر، افسانه بایگان، آتیلا پسیانی تجربه متفاوتی را به نمایش گذاشته اند. از جمله نکات جالب توجه این فیلم باید به گریم متفاوت صابر ابر به عنوان یکی از بازیگران اصلی اثر خبر داد.

حمید فرخ نژاد طی سالهای گذشته با آثاری همچون لاتاری و تگزاس جزو پولسازهای سینمای ایران به حساب می آید. از سویی صابر ابر همواره در نگاه تماشاگران سینما به انتخاب نقش های خاص معروف است.

عوامل فیلم «میلیونر میامی» عبارتند از: کارگردان:مصطفی احمدی، نویسندگان فیلمنامه :مهیار حمیدیان، محمد صادق گلچین عارفی، محمد شهابی، مدیر فیلمبرداری:علی قاضی، مدیر تولید:محمد رضا منصوری، طراح صحنه و لباس:آتوسا قلمفرسایی، طراح چهره پردازی:سعید ملکان، صدابردار:رشید دانشمند، تدوین:بهرام دهقانی، محمد نجاریان، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز:سعید کریمی، منشی صحنه:حمیرا نعمت الله، دستیار اول فیلمبردار:آرش رمضانی، دستیار تولید:کیومرث عباسی نوده، جلوه های ویژه میدانی:ایمان کرمیان، جلوه های بصری:وحید قطبی زاده، سرپرست گروه بدلکاری:امیر رضا بدری، مدیر تدارکات:محمد اسماعیل کلبی آبادی، عکاس: مریم تخت‌کشیان، تبلیغات مجازی:آریان امیر خان، مشاور رسانه ای:بهناز شیربانی، تهیه کننده:سعید ملکان.